Ana sayfa Haber Sony’nin Yeni Kablosuz Hoparlör Serisi: SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23

Sony’nin Yeni Kablosuz Hoparlör Serisi: SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23

Sony, EXTRA BASS kablosuz hoparlör serisini SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23 modellerini ekleyerek genişletti. Ses kalitesi, dayanıklılık ve kullanışlılık ön planda tutularak oluşturulan bu son tasarımlar ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde üstün ses kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

0

Sony’nin en yeni kablosuz hoparlörleri ile derin, vurucu basları istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. XB kablosuz hoparlör serisinde EXTRA BASSTM ses deneyimi, Sony’nin aşağıda ayrıntılarını bulabileceğiniz ünlü ses teknolojisi sayesinde elde edilebiliyor.

X-Balanced Hoparlör Ünitesi

Sony’nin yeni geliştirdiği X-Balanced Hoparlör Ünitesi, daha zengin, daha derin ve daha keyifli bir dinleme deneyimi için yüksek ses kalitesi ve güçlü ses basıncı sunuyor. Ünitenin dairesel olmayan şekli, hoparlör diyaframının alanını maksimize ederek daha vurucu baslar için ses basıncını artırıyor. Ek olarak, aynı ses basıncını korurken sürücü gezinimini azaltarak daha az bozulma sağlıyor. Örneğin XB33 üzerindeki ses basıncının seviyesi yaklaşık %30 artırılırken bozulma oranı bir önceki modele kıyasla (SRS-XB32) yaklaşık %25 azaltıldı.

Geleneksel bir hoparlör ünitesindeki dairesel diyaframdan farklı olarak, XB43’teki X-Balanced Hoparlör Ünitesi’nde neredeyse dikdörtgen şeklinde bir diyafram bulunuyor. 2 yönlü hoparlör sistemi düşük-orta frekanslar için olan woofer’ı sadece daha yüksek frekans yelpazesine özel bir tweeter ile birleştiriyor. Sonuç olarak, güçlü bir ses, derin ve vurucu baslar ve olağanüstü bir vokal netliği elde ediliyor.

XB33 ve XB23’teki X-Balanced hoparlör ünitesi, yeni geliştirilen, dairesel olmayan bir diyafram ve merkez-dışı bir tasarıma sahip. Bu yeni tasarım, hoparlör diyaframını maksimize ederek daha fazla ses basıncı yaratıyor ama hoparlörlerin boyut olarak kompakt olmasına olanak veriyor.

 

Mika ile Güçlendirilmiş hücre tipi koni ve toz kapağı

Sağlam ve hafif MRC (Mika ile Güçlendirilmiş hücre tipi) koni ve toz kapağı, ses kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlıyor.

Pasif yan radyatörler ve Dayanıklılık

Pasif yan radyatörlerin yerleşimi de her üç modelde birden temiz bas sesi üretmek üzere optimize edildi.

Hoparlörler çok kapsamlı darbe testlerinden geçirildi ve son teknoloji ürünü darbeye dayanıklı tasarım sayesinde, günlük kullanımda kaçınılmaz olarak karşılaşılan düşme, çarpma ve çiziklere karşı koyabilecek güce sahip hale getirildi. Artık en kötü sakarlıklar bile mesele değil. Hoparlörler, düşürseniz bile çalışmaya devam ediyor.

Uygulama İle Yönetim

 

Yeni hoparlör serisi, geniş bir renk yelpazesi ve yenilenen tasarımıyla her türlü mekâna mükemmel uyum sağlayabilir. Kompakt, hafif ve taşıması kolay XB23, sırt çantanızın gözüne ya da kamp sandalyenizin kupa tutacağına sığar. Aynı zamanda bir hafta sonu kamp gezisinde çadırınıza ya da bir ağaca asmanıza elverişli bir kordonu bulunur.

Ücretsiz “Sony | Music Centre” aplikasyon ile hoparlörünüzü dans pistinden bile kontrol edebilirsiniz. Favori çalma listenizi seçin, bir sonraki şarkıyı sıraya koyun ya da modunuza uyacak şekilde ışıklandırmayı kapatın.

Yeni hoparlör serisi, geniş bir renk yelpazesi ve yenilenen tasarımıyla her türlü mekâna mükemmel uyum sağlayabilir. Kompakt, hafif ve taşıması kolay XB23, sırt çantanızın gözüne ya da kamp sandalyenizin kupa tutacağına sığar. Aynı zamanda bir hafta sonu kamp gezisinde çadırınıza ya da bir ağaca asmanıza elverişli bir kordonu bulunur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here