Ana sayfa Haber Sony’den PlayStation 5 ön siparişleri için özür mesajı

Sony’den PlayStation 5 ön siparişleri için özür mesajı

Yeni PlayStation 5 konusunda Sony'nin satış planına uymayan perakendeciler, ön sipariş stoklarını çok hızlı bir şekilde tüketerek sisteminin tıkanmasına neden oldu. Sony, bir özür mesajı yayınlayarak sorunun kısa süre içinde çözüleceğini belirtti.

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan özel lansmanla tanıtılan, fiyatıyla birlikte satışa çıkış tarihi de açıklanan PlayStation 5 için ön sipariş alımları da başlamıştı. Ancak özellikle perakendecilerin Sony‘nin satış planına uymaması ve uyarıları dikkate almaması nedeniyle, stoklar tamamen tükenerek ön sipariş sistemi tıkandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sony, tüketicilerden özür dilerken şu ifadeleri kullandı:

“Dürüst olmak gerekirse PlayStation 5 için verilen ön siparişler çok daha derli toplu bir şekilde işleme koyulabilirdi. Bunun için gerçekten üzgünüz. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde ön sipariş verilebilmesi adına daha fazla PlayStation 5 ile karşılacaksınız. Perakendeciler bu konu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak. Yıl sonuna kadar daha fazla PlayStation 5 satışa sunulacak.”

İki farklı versiyonla satılacak PlayStation 5 oyun konsolunun yurt dışı fiyatları şu şekilde:

  • PlayStation 5 Standart (Disk okuyuculu): 499 Dolar / Euro
  • PlayStation 5 Digital (Disk okuyucusuz): 399 Dolar / Euro

Şu ana kadar verilen ön siparişlerde dijital versiyona beklenenin üzerinde bir talep olduğu ve Sony’nin üretim hattını buna göre tekrar düzenleyeceği de öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here