Ana sayfa Makale Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3 şık tasarımı, üstün özellikleri ve gürültü engelleme desteği ile dikkat çekiyor.

0

Kulaklık segmentinde güçlü ses performansı yanı sıra gürültü engelleyici özelliği de son dönemde en önemli kullanıcı taleplerinin başında geliyor. Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Sony, kulaklık pazarına her iki alanda da ses getiren yeni ürünlere imza atmaya devam ediyor. Son olarak pazara sunulan Sony WF-1000XM3 modeli şık tasarımı, üstün özellikleri ve gürültü engelleme desteği ile dikkat çekiyor.

 

Son yıllarda kulaklık çeşitliliğinin artması ile birlikte tasarım anlayışı da farklılıklar gösterdi. Sony WF-1000XM3 kulaklık içi formunda ve birçok benzer ürün gibi iki parçadan oluşuyor. Bunlar kulaklıkların kendisi ile şarj etmek ve taşımak için kullanılan haznesi. Plastikten üretilen taşıma haznesi kompakt yapısı ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Hazneni içinde bulunan mıknatıslar yardımıyla kulaklık kolay bir şekilde şarj edilebiliyor. Hafif bir yapıda olan kulaklıklar bu sayede kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlık yaşatmıyor. Su geçirmezlik sertifikası bulanan kulaklık iki farklı renk seçeneği ile geliyor.

Bluetooth 5.0 ve NFC desteğine sahip olan Sony WF-1000XM3 akıllı telefonlar ile kolay ve hızlı bir şekilde bağlantı kurabiliyor. Hem Android hem iOS uygulaması üzerinden kulaklığın tüm özellikleri kontrol edilebilirken, akıllı telefon ile bir kez bağlantı sağlandığında daha sonra otomatik olarak bağlantı kurabiliyor.

Oldukça yüksek seviyede ses performansı verebilen kulaklığın merkezinde kullanılan 6 mm dome tipi sürücüler ile SBC/AACses formatında deste verebiliyor. Öte yandan Bass konusunda üst düzey bir performans sunamayan kulaklık genel olarak dengeli bir ses performansı sunuyor.

Kulaklığın en çok dikkat çeken özelliği ise kesinlikle ses engelleme performansı.  HD gürültü engelleme işlemcisi QN1e veçift mikrofon ile cihaz oldukça yüksek bir ses engelleme yapabiliyor. Uçak, kafe veya sokak gibi gürültülü ortamlarda kullanıcıya sessiz bir deneyim sunan kulaklık tam anlamıyla kişiyi bulunduğu ortamdan soyutlayabiliyor. Cihazın gürültü engelleme düzeyi akıllı telefon uygulaması üzerinden değiştirilebiliyor. Ayrıca “Sese odaklan” özelliği sayesinde istenilen zamanda kulaklıkları çıkarmadan ortam sesinin duyulabilmesini sağlıyor. Bu anlık konuşmalarda, toplu taşıma ve gündelik yaşamda büyük bir kolaylık sağlıyor.

Sony WF-1000XM3 pil ömrü de cihazın en iddialı olduğu yanlarından birisi. Gürültü engelleme özelliği açıkken yaklaşık 6 saat kullanım ömrü sunan kulaklık hazneyle beraber ise 24 saatli bir ömür sunuyor. Bu rakamlar gürültü engelleme özelliği kapalıyken 8 saate, hazneyle beraber ise 32 saate çıkıyor. Cihaz sadece 10 dakikalık şarj ile 90 dakikalık dinleme ömrü sunuyor.

Artılar

Gürültü engelleme

Pil ömrü

Hızlı şarj

Şık tasarım

Eksiler

Fiyatı biraz yüksek

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here