Ana sayfa Donanım Sony Vaio VPCEL3S1E

Sony Vaio VPCEL3S1E

0

Sony”nin Vaio serisine eklediği yeni VPCEL3S1E, beyazın saflığından taşıdığı esintiler ile birlikte cezbedici görünümünü büyüleyici bir atmosferde sunuyor
 

Sony”nin Vaio dizüstü bilgisayar ürün gamında yer alan E serisi VPCEL3S1E, şıklığı ve kalitesiyle dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Beyaz görünümüyle büyüleyen Vaio VPCEL3S1E, şık görünümünün yanına güçlü bir işlemci de ekleyerek ürünü orta segment dizüstü bilgisayarlar arasına sokmayı da ihmal etmiyor. Sony Vaio VPCEL3S1E, Newtech”e test için geldiğinde ürünü hangi editörün inceleyeceği ile ilgili ufak bir yarış bile yapıldı. Netbook, ultrabook, AIO PC derken iyice dallanıp budaklanan taşınabilir bilgisayar dünyası, standart çizgisinde yenilikçi bir yaklaşım sergileyen bu yeni dizüstü bilgisayar, günlük kullanıma yönelik yapısıyla standart bir dizüstü bilgisayar arayanların tüm dertlerine derman olacak.
 
sony vaio serisi
 
Barındırdığı AMD işlemcisi ve AMD Radeon grafik kartıyla günlük işlerin, internet üzerindeki HD video izleme, üst seviye sistem gereksinimine sahip olmayan uygulamaları çalıştırma konusunda başarılı bir performans sergilemeyi başaran dizüstü bilgisayar, Vaio Care adlı bakım ve onarım yeniliğiyle de kendisini temiz bir sistem içerisinde ve bakımlı bir halde tutmayı başarıyor. üründe Vaio Care”i aktif hale getirebilmek için ürün üzerindeki Assist düğmesine tıklamak yeterli. Toplamda 640 GB sabit alana sahip olması sebebiyle uzun bir süre sizi harici sabit disk alma derdinden kurtaracak olması ise işin bir diğer boyutu.

 

Akıllı 3D tasarımıyla şık bir görünüme sahip olan ürün, bu şıklığını deyim yerindeyse şeker gibi olan dış kaplamasından alıyor. ürün içerisinde yer alan ve tamamen kullanıcılara yönelik olarak sunulan özellikler arasında ayrıca bir de Quick WEB adlı bir özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde Sony Vaio VPCEL3S1E kullanıcıları, saniyeler içerisinde internet ortamına girerek çevrimiçi dünyanın tadını çıkarabilecek. Bu amaçla ürün üzerine eklenen Quick WEB tuşuna tıklamak, kullanıcıyı saniyeler içerisinde internete taşımaya yetecektir.
 
sony vaio
 
ürünün yüksek kontrastlı 15.3 inç boyutundaki büyük ekranı, orta segment bir bilgisayar için hayli iyi. Sony”nin ekran kaliteleri konusundaki deneyimi, bu ürününde kendisini belli etmeyi başarıyor. Renk doygunluğu ve zenginliği ile can alıcı renkler sunan ekran, grafik ve işlemci desteği ile birlikte HD filmleri can alıcı bir netlikte bizlere sunmayı başardı. 64- bit Windows 7 Home Premium Service Pack 1 ile birlikte gelen ürün, AMD”nin çift çekirdekli A50M FCH işlemci yonga setini barındırıyor. Bu işlemcinin saat hızı ise 1.65 GHz. Bu da orta segment bir bilgisayar için fazlasıyla tatminkar bir performans sağlıyor. ürünün içerisinde yer alan bellek miktarı 4 GB ve bu bellek DDR3 teknolojisi taşıyor. 4 GB böyle bir ürün için testlerimizde bize tatminkar sonuç verse de, kullanıcıların bu miktarı isterlerse 8 GB”a kadar arttırabileceğini belirtmekte fayda var. Yine AMD”ye emanet edilen grafik kart çözümü ise AMD Radeon HD 6320 ile sağlanıyor.

 

üründe 4 adet USB 2.0 girişi mevcut. Böyle kapsamlı bir üründe USB 3.0 arayüzü görememek biraz üzücü açıkçası. USB haricinde memory stick pro ve SD kart yuvası (SDHC ve SDXC uyumlu) taşıyan ürün, HDMI çıkışıyla da HD veri aktarımına olanak tanıyor. üründe yer alan dahili webcam ise biraz hayal kırıklığı hissettirdi bizde. Zira 640×480 çözünürlükte görüntü sunan 0.3 MP”li bu webcam”in pek de işlevsel olduğu söylenemez.
 
sony vaio vpcel3s1e
 
Pil ile birlikte tam 2.7 kg ağırlığa sahip olan ürün, 31.3 mm kalınlığa sahip. Şu haliyle Sony Vaio VPCEL3S1E”yi pek de öyle her yere taşıyamazsınız belki ama, en azından günlük kullanımda taşınabilirlik açısından kullanıcıya çok büyük sorunlar çıkartmayacağı kesin. Ortalama kullanımda 5 saate kadar pil ömrü vadeden Sony, bu konuda elindeki verileri biraz daha detaylı araştırmak isteyebilir. Ortalam kullanımda (çoğunlukla internette gezinti ve Office uygulamaları kullanımı) 4 saate ulaşmayı ancak başarabildik.
http://www.sony.com.tr/

Fiyatı: 1275 TL
Puan: 4 yıldız / 85 puan
Kullanım: 4
Performans: 4
Tasarım: 5

Artıları:
• Cezbedici görünüm
• Can alıcı renkler
• Teknik özellikler

Eksileri:
• USB 3.0 eksikliği
• Pil ömrü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here