Ana sayfa Haber Sony CES 2021’de LED TV ve Ses Sistemlerini Duyurdu

Sony CES 2021’de LED TV ve Ses Sistemlerini Duyurdu

Sony Corporation ("Sony"), 11-14 Ocak 2021 tarihlerinde (PST) dijital ortamda gerçekleşen CES 2021 fuarında, “Geleceğimizi Yarının Teknolojileriyle Yeniden Tanımlamak” başlığı altında en son girişimlerini sergiliyor.

0

Yeni BRAVIA XR’ın beyni Cognitive Processor XR (Bilişsel İşlemci XR) ile desteklenen televizyonlar geleneksel yapay zekanın ötesine geçen, insanların görme ve duyma biçimlerini taklit etmek üzere tasarlanmış tamamen yeni bir algoritma kullanıyor. Bizler nesneleri gördüğümüzde farkında olmadan belirli noktalara odaklanırız. Bilişsel zekâya sahip Cognitive Processor XR işlemci de ekranı çok sayıda bölgeye bölüyor ve resimde “odak noktasının” nerede olduğunu algılıyor. Geleneksel yapay zeka (AI) sadece renk, kontrast ve detay gibi resim öğelerini birbirlerinden bağımsız olarak algılayıp analiz edebilirken yeni Cognitive Processor XR işlemci, tıpkı beynimiz gibi, bir dizi elementi aynı anda çapraz analiz ve optimize edebiliyor. Böylelikle tüm öğeler, en iyi nihai sonucu elde edecek şekilde birbirleriyle bağlantılı olarak ayarlanabiliyor ve sahnedeki her şey senkronize olarak gerçeğe en yakın görüntü elde ediliyor; geleneksel AI’nın bunu gerçekleştirme özelliği bulunmuyor.

Cognitive Processor XR işlemci, aynı zamanda sinyaldeki ses konumunu analiz edebiliyor ve böylece ses, ekrandaki görüntüyle tam olarak eşleşiyor. Buna ek olarak, insanı içine çeken bir akustik ortam ile olağanüstü bir ses deneyimi elde edecek şekilde tüm sesleri üç boyutlu (3D) surround sese dönüştürüyor. Benzeri görülmemiş miktarda veriyi öğreniyor, analiz ediyor, anlıyor ve Sony’nin bugüne dek sunduğu en gerçekçi görüntü iddiasında ve ses için her bir pikseli, kareyi ve sahneyi akıllı bir şekilde optimize ediyor.

RAVIA XR Serisinin En Dikkat Çeken Özellikleri:

BRAVIA CORE: Sony Pictures Entertainment (SPE) işbirliğiyle eğlence ve teknolojinin buluştuğu BRAVIA CORE , değer yaratan benzersiz Sony deneyimlerini yaşatmak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, tüm yeni BRAVIA XR modellerinde yüklü olan en son Sony Pictures premium ve klasik içeriklerinden oluşan bir seçkinin ve en geniş IMAX Enhanced koleksiyonunun keyfini çıkarabilirler. BRAVIA CORE, 80Mbps’ye kadar çıkan çevrimiçi aktarım ile neredeyse kayıpsız bir ultra yüksek çözünürlüklü Blue-ray Disc (UHDBD) eşdeğeri kalite elde eden Pure Stream teknolojisiyle sektörde bir ilke imza atıyor

Google TV:

Bu seri içerisinde aynı zamanda, filmleri, programları, canlı televizyon yayınlarını ve uygulama ve abonelikleriniz doğrultusunda daha da fazlasını bir araya getiren ve sizin için organize eden yepyeni bir eğlence deneyimi olan Google TV’de yer alıyor. Kişiselleştirilmiş öneriler sayesinde izlemek isteyebileceğiniz şeyleri kolayca bulabilir, programları ve filmleri tek bir izleme listesinde kayıt altına alarak bir sonraki sefere ne izleyeceğinizi vakit kaybetmeden görebilirsiniz. Hatta Google Arama ile içerikleri telefonunuzdan ya da dizüstü bilgisayarınızdan kendi izleme listenize ekleyebilir eve geldiğinizde TV’nizden bu içeriklere erişebilirsiniz.

Sony Ses Sistemleri:

RA5000 ve RA3000, Sony’nin 3 boyutlu ses teknolojileri sayesinde odayı dolduran bir ortam sesi sağlar. Immersive Audio Enhancement(Sürükleyici Ses Geliştirme) ve 360 Reality Audio(360° Gerçeklik Ses Formatı) teknolojilerinden güç alan RA5000 ve RA3000, mekânı hem dikey hem de yatay olarak geniş bir işitsel merkez haline getirerek dinlendirici bir sesle doldurur. Uyumlu çevrimiçi müzik dinleme hizmetleri ile keyfini çıkarabileceğiniz 360 Reality Audio parçaları, üç boyutlu ses konumlandırma verilerini içerir, bu da RA5000 veya RA3000’de çalındığında mümkün olan en kapsayıcı sesi sunabilecekleri anlamına gelir. Sony’nin eşsiz algoritması olan Immersive Audio Enhancement teknolojisi, en sevdiğiniz 2 kanallı stereo parçaları odayı sesle dolduracak şekilde dönüştürerek dinleme deneyiminizi daha da geliştirir.

RA5000 ve RA3000, kullanıldığı her yerde optimum ses performansı sunan Ses Kalibrasyonu özelliğine sahiptir. Yerleştirildiği odada optimum ses performansı elde etmek üzere ayrıntılı bir ses kalibrasyon ayarı yapmak için RA5000 üzerindeki Immersive Audio Enhancement düğmesine basılı tutmanız yeterlidir. RA3000, siz en sevdiğiniz parçaların keyfini çıkarırken arka planda zahmetsizce otomatik uyumlanma ayarı yapar. RA3000’in otomatik kalibrasyonunu etkinleştirmek için hoparlörü evinizin neresine yerleştirdiyseniz orada açmanız yeterlidir, hoparlör kendisini yeni konumuna göre yeniden kalibre edecektir.

Akıllı telefonunuzdaki “Sony | Music Center” uygulaması ile hoparlörü evinizin herhangi bir yerinden kontrol edebilirsiniz, bu da siz ve aileniz için kişiselleştirilmiş bir dinleme deneyimi elde etmek üzere çeşitli ayarları özelleştirmenizi sağlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here