Ana sayfa Blog Soğuk Lipoliz Tedavi Süreci

Soğuk Lipoliz Tedavi Süreci

0
soğuk-lipoliz

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en etkili ve güvenli yollarından biri olan soğuk lipoliz tedavisinde belirli bir sürecin takip edilmesi oldukça önemlidir. Tedavi sürecine karar verilmeden önce uygulamayı yapacak olan uzman kişi tarafından detaylı bir vücut analizi yapılmalı ve sorunlu olan bölgeler tespit edilmelidir. Bu analizin ardından kişiye özel olarak seans ve süreç planlaması yapılır.

Soğuk lipoliz işlemi esnasında -10 dereceye kadar soğutma gerçekleştiği için soğuk yanıklarından korunmak oldukça önemlidir. Bunu önlemek için bazı membranlar kullanılmalıdır. Ortalama olarak 1 saat süren seanslarda vakum uygulaması ve soğuk uygulaması ile uygulamanın yapıldığı bölgede bulunan yağ hücreleri deforme edilir ve parçalanır. Daha sonra bu yağ hücreleri idrar yolu ile vücuttan uzaklaştırılır.

Soğuk lipoliz uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de aynı gün içinde tam olarak 3 farklı bölgeye uygulama yapılabilmesidir. Oldukça avantajlı olan bu durum sayesinde istenen vücut görüntüsüne ulaşmak çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Vücudun bir bölgesine birden fazla seans uygulama yapılacaksa her seans arası en az 6 hafta kadar bir sürenin geçmesi tavsiye edilmektedir.

Soğuk lipoliz etkisini hemen hissetmeye başlarsınız. İlk seansın sonunda dahi cildinizin daha sıkı olduğunu hissetmeniz mümkün olacaktır. 15 gün içinde yağ yakımı başlayacak ve 1. ayın sonunda etkiler gözle görünür hale gelecektir. 3. ayın sonunda ise tam anlamıyla istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün olacaktır.

Soğuk lipoliz yan etki bakımından da oldukça avantajlıdır. Hiçbir yan etkinin görülmediği bu uygulamada zaman zaman uygulamanın yapıldığı bölgede hafif kızarıklıklar ve soğuğa bağlı uyuşma hissi görülse de bu etkiler çok kısa bir süre içinde tamamen geçecektir.

Soğuk Lipoliz Herkes için Uygun Olmayabilir

Soğuk lipoliz uygulaması FDA onaylı olan oldukça güvenilir bir uygulamadır. Ancak bazı hastalıklara sahip olan kişilerin soğuk lipolizden uzak durmaları tavsiye edilir. Bu hastalıkların başında kanser, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlar, şeker hastalığı ve kalp damar şikayetleri gelmektedir. Ayrıca sedef hastalığı ve vitiligo gibi cilt rahatsızlıkları olanlar da soğuk lipoliz uygulaması yaptırmamalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz hastalıklara sahip olan kişiler mutlaka soğuk lipoliz uygulaması yaptırmayı planlamadan önce hem doktorlarıyla hem de güzellik merkezinin uzmanlarıyla görüşmelidir. Bu kişilerin yapacağı yönlendirme soğuk lipoliz işlemi için nihai kararın verilmesinde en önemi role sahiptir. Bu noktada hastaların da tüm açıklığı ile hem şikayetlerini hem de kullandıkları ilacı tüm açıklığı ile paylaşmalıdırlar.

Soğuk Lipoliz Etki Mekanizması

Soğuk lipoliz teknolojisi yağ hücreleri üzerindeki 4 farklı aşama çalışır. Bu aşamaların her biri sırası ile takip edilerek soğuk lipoliz ile kısa sürede kalıcı bir etki görmek mümkün hale gelmektedir. CRYO lipo cihazının en büyük özelliği tedavi bittiğinde yağ hücrelerini yok edebilmesidir.

Soğuk lipoliz uygulamasının ilk adımında öncelikle yağ hücreleri ısıtılır. Bu ısıtma işleminin ardından ikinci aşama olarak dondurma işlemi uygulanır. Bu ilk iki basamak soğuk lipoliz tedavisi uygulama sürecidir.

Bu aşamalardan sonra ve seans tamamlandıktan sonra yağ hücrelerinin yıkım süreci başlamaktadır. Bu yağ hücreleri yıkılarak ölür ve seanstan ortalama 15 gün sonra idrar yolu ile vücuttan atılır. Soğuk lipoliz uygulamasının son aşamasında ise artık uygulamanın yapıldığı bölgeden yağ hücreleri tamamen ayrılacak ve arzu edilen görünüme ulaşılacaktır.

Kalıcı Bir Yağ Yakım Süreci

Soğuk lipoliz kalıcı mı sorusu bu uygulama ile ilgili en çok sorulan sorudur. Soğuk lipoliz yönteminde doğrudan yağ hücreleri hedef alınır ve bu hücreler dondurularak geri dönüşümü olmayacak şekilde parçalanıp vücuttan uzaklaştırılır.

Bu süreç geri dönüşümü olmayacak şekilde gerçekleştiği için soğuk lipoliz kalıcı mı sorusunun cevabı evettir. Ancak bu etkinin sağlanabilmesi için uygulama sonrasında bol bol su tüketilmelidir. Ayrıca istenmeyen yağlar vücuttan uzaklaştırıldıktan sonra sağlıklı bir beslenme ve spor ile tedavinin desteklenmesi sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde istenen etki kalıcı hale gelecektir.

Soğuk Lipoliz Kaç Santim İnceltir?

Bölgesel zayıflama işlemlerinin en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan soğuk lipoliz uygulaması herhangi bir cerrahi müdahalenin gerekmediği tamamen acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Vücudun hemen her bölgesine uygulanabilir olsa da soğuk lipoliz yöntemi çoğunlukla kol, bacak ve karın gibi bölgelerde tercih edilmektedir.

Soğuk lipoliz FDA onaylı bir uygulamadır ve bu uygulamada yağ hücreleri dışında hiçbir doku ya da organa zarar verilmemektedir. Etkisi seansın hemen sonunda dahi hissedilmeye başlanılan bu yöntem sayesinde 16 cm’ye kadar incelme sağlanabilir. Ancak soğuk lipoliz kaç cm inceltir sorusunun cevabı tamamen kişiden kişiye değişmektedir. Bu sorunun cevabı uygulamanın yapıldığı bölgeye, hastanın yağ dokusu kalınlığına ve hastanın metabolizmasına göre farklılık gösterebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Jeli ile Tanışın

Vücuttan atılamayan fazla yağ bölgesel bir birikime sebep olmaktadır. Bu durum da dış görünümü bozarak kilo alınımına yol açar. Tam da bu noktada soğuk lipoliz jeli bölgesel olarak biriken bu yağlardan kurtulmak için ön plana çıkmaktadır.

Soğuk lipoliz jel tamamen doğal olan içerikleri ile yağ asidi etkisi meydana getirerek yağların parçalanıp vücuttan atılmasını sağlar. Vücuttan atılan yağlar sonrasında o bölgelerde sarkmalar meydana gelebilir. Ancak soğuk lipoliz jel sarkmaların giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Bu desteği ise sıkılaştırıcı etkisi ile sağlamaktadır.

Soğuk lipoliz jel nasıl kullanılır diye incelediğimizde bu jelin doğrudan yağlanmanın olduğu bölgeye uygulandığını görürüz. Bu uygulamadan önce o bölge iyice temizlenmeli ve soğuk lipoliz jel direk olarak o bölgeye sürülmelidir. Bu işlemden sonra derinin jeli çok hızlı bir şekilde emdiğini göreceksiniz. Jeli sürdükten sonra 10 dakika boyunca beklemeniz gerekmektedir. 10 dakikanın ardından hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Jel Fayda ve Zararları

Soğuk lipoliz jel kullananlar kolay uygulama şekli ve hızlı etkisi ile bu jelden oldukça memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Bu jel sayesinde bölgesel yağlanmadan kurtulmanın yanı sıra sarkma gibi sıkıntılar da tamamen ortadan kalkacaktır. Tüm bu etkiyi de kalıcı olarak gösterdiği için oldukça tercih edilen bir yöntem olmaya başlamıştır.

Soğuk lipoliz jelin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Diyetin ve sporun tam anlamıyla istenilen görüntüye ulaşmanıza yardımcı olmadığı durumlarda soğuk lipoliz jeli gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan bu jel ile istenmeyen yağlardan konforlu bir şekilde kurtulurken hayatınıza da kesintisiz devam edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here