Ana sayfa Donanım Sıvı Lens Teknolojisi Gümbür Gümbür Geliyor

Sıvı Lens Teknolojisi Gümbür Gümbür Geliyor

0
Huawei 2021 yılında

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Huawei, sıvı lens teknolojisi kullanacağını söyledi. Bu teknolojinin detaylarına gelin birlikte bakalım.

Nisan 2020 başında onaylanan bir teknoloji, Huawei tarafından kullanılabilir hale gelecek. Bu teknoloji elbette kamera yoğunluklu diyebiliriz. Bildiğiniz üzere Çin merkezli akıllı telefon üreticileri, genellikle kamera konusuna ayrı bir özen gösteriyor. Bunun nedeni ise rekabet konusunda kendilerine avantaj sağlayabilmek.

Sadece Huawei değil aynı zamanda Xiaomi gibi şirketlerin de sıvı lens gibi çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Bu yeni özellik sayesinde görsel deneyimler çok daha üst seviyelere çıkıyor.

Sıvı lens teknolojisi akıllı telefonları güçlendiriyor

Kamera konusunda ne kadar ileri noktaya ulaşılırsa genellikle akıllı telefon satışları o kadar artıyor. Bunun farkında olan üreticiler, genellikle kamera konusuna ayrı bir özen gösteriyor. Bunun farkına varmak için küçük bir dikkat yeterli oluyor.

sıvı lens teknolojisi

Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre, telefoto kameralarda bu teknolojinin kullanılması çok yüksek bir ihtimal. Özellikle çözünürlük artışı konusunda da yine bu teknolojiden yararlanılması düşünülüyor.

Her ne kadar Huawei tarafından dile getirmese bile yine de bu yeni teknolojinin ciddi ölçüde kullanım imkanı bulunuyor. Muhteşem bir performans artışı yaşatacağı düşünülen yeni teknoloji ile birlikte uygulamalara daha hoş görüntüler eklenebilecek.

Instagram ve Facebook kullanıcıları için fotoğraflar son derece önemli. Huawei bunun farkında olduğu için muhtemelen görsel alana yöneliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here