Ana sayfa Makale Şirketin Baskı Süreçleri Doğru Yönetilerek Nasıl Tasarruf Sağlanabilir?

Şirketin Baskı Süreçleri Doğru Yönetilerek Nasıl Tasarruf Sağlanabilir?

Kurumların ve baskı adetlerinin ölçeklerine göre ‘doğru yönetim’ sağlanmazsa israf ve para kaybı ortaya çıkıyor.

0
Baskı Süreçlerinin Doğru Yönetilerek Tasarruf Sağlanması

Dijitalleşme giderek artıyor. Diğer taraftan birçok kurum halen, her gün yüzlerce, binlerce sayfa baskı alıyor. Baskı ve yazıcılar iş yaşamının kaçınılmazı. Ancak kurumların ve baskı adetlerinin ölçeklerine göre ‘doğru yönetim’ sağlanmazsa israf ve para kaybı ortaya çıkıyor. Aksine tasarruf etmek mümkün. Bunun nasıl yapılabileceğini ve yönetilebilir baskı hizmetlerinde Epson’un sunduğu avantajları Epson Türkiye Yönetilebilir Baskı Hizmetleri Ön Satış Uzmanı Cevdet Taşkın paylaştı.

Epson Türkiye Yönetilebilir Baskı Hizmetleri Ön Satış Uzmanı Cevdet Taşkın

Managed Print Services

Dijital dönüşüm ile birlikte iş hayatımızda köklü değişiklikler meydana gelirken, şirketlerin iş yapış şekillerinde farklılaşma ve karlılıklarında dalgalanmalar görülmekte. Bu dönüşüm ile birlikte özellikle ofis grubu yazıcı ve fotokopi cihazlarının kontrol altında tutulması gerekmekte. Kontrolden çıkan yapılarda gereksiz baskı ve sarf malzeme kullanımı şirketler için ciddi bir harcama kalemi oluşturmakta. Bunun önüne geçmek için Yönetilebilir Baskı Hizmetlerinden faydalanmak kaçınılmaz hale gelmiştir.

Yönetilebilir Baskı Hizmetlerini Destekleyici Yazılımlar

Epson ofis grubu cihazları, güncel hayatta kullanılan üçüncü parti yazılımlar da dahil olmak üzere open platforma uygun olarak üretildiklerinden dolayı yönetilebilir baskı hizmetlerine tam entegre olarak çalışır. Bu yazılımları ikiye ayırmak gerekmekte. Birinci kategori yazılımlar makine parkur yönetimi amaçlıdır. Bu yazılımlar sahada bulunan tüm network cihazları bulur ve bu cihazların anlık sarf malzeme ve servis ihtiyaçlarını mail olarak ilgili departmanlara gönderir. Bunun yanı sıra anlık ya da belirlediğiniz bir takvim aralığında makine sayaç raporu oluşturur. Yönetilebilir baskı hizmetlerini destekleyen ikinci yazılım grubu da güvenli baskı odaklıdır. Bu yazılımların ofislere çok büyük faydası bulunmakta. Bu yazılımlar sayesinde; gelişmiş raporlara, bir tane yazdırma sürücüsü ile tüm cihazlardan baskı alınmasına, kişi ya da departman bazlı kural ve kota belirleme yeteneğine kavuşursunuz.

Bilinçli Baskı ile Daha Az Çevresel Atık ve Yüksek İş Verimliliği

Tüm kurumların birincil önceliği minimum maliyet ve maksimum kazanç elbette. Ancak bu işin ticari tarafı. Diğer taraftan tüm kurumlar daha çevreci olabilmek adına her gün yeni politikalar geliştirmeye çalışıyor. İşiniz gereği baskı almak zorundaysanız bu çevreye zarar verdiğiniz anlamına gelmez. ‘Yönetilebilir Baskı Hizmetleri’ ni kullanarak gerek kağıtta gerekse sarf malzemesinde sıfıra yakın kayıp sağlayarak doğayı koruyabilirsiniz ve aynı zamanda iş verimliliğinizi arttırırsınız. MPS’in (Managed Print Services);Yönetim Kolaylığı’, ‘Baskı Güvenliği’, ‘Raporlama’, ‘Yatırım ve İşletimde Tasarruf’, ‘Hizmette Hız’ gibi birçok faydası kurumlara otomatik olarak yansır ve kazandırır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here