Ana sayfa Haber Siber Güvenlik 2021 Senesinde Büyük Tartışma Yaratacak

Siber Güvenlik 2021 Senesinde Büyük Tartışma Yaratacak

0
Siber Güvenlik 2021 Senesinde Büyük Tartışma Yaratacak
Hand holding a mobile phone with a skull symbol on the screen, virus, hacker attack vector concept

Her geçen yıl daha önemli hale gelen siber güvenlik 2021 yılında da çok ciddi bir değere sahip olacak. İşte konuyla ilgili herkesin merak ettiği tüm detaylar.

Her yıl milyonlarca saldırının olduğu düşünülürse, siber güvenlik için böylesine büyük bir önem az bile kalabilir. Siber güvenliğin çok fazla önemli hale gelmesinin aslında birden çok nedeni var. Bunlardan ilki herkesin dijital süreçlere uyum sağlamaya başlaması.

İnsanların ve şirketlerin dijitalleşmesi ile birlikte, herşey internete ve ağlara bağlı yapılıyor. Böylece bilgisayar korsanlarının çeşitli ağlara ulaşması büyük tehlike yaratabiliyor. Herhangi bir şirketin bağlantısına sızan hackerlar hayati güvenlik sorunlarına neden olacaktır.

Herkes için siber güvenlik 2021 yılında daha kritik olacak

Bilgisayar korsanları her yıl oldukça farklı saldırı teknikleri geliştiriyor. Ayrıca kullanılan araçların kalitesine ve çeşitliliğine bakıldığında, kurbanların pek bir şansı kalmıyor.

siber güvenlik 2021

Yapılan araştırmalara göre, sadece 2019 yılından 2020 yılına kadar 1 milyon 200 bin civarında saldırı yapıldı. Bu saldırıların çok büyük bir bölümü şirketleri hedef alıyordu. Ayrıca 2020 yılında siber saldırılar en az yüzde 30 oranında artış gösterdi. Böylece siber koruma sağlamanın aslında ne kadar önemli olduğu görülmüş oldu.

Bilgisayar korsanlarına karşı korunmak için hem şirketlerin hem de bireylerin daha fazla önlem alması gerekiyor. Aksi halde banka bilgileri başta olmak üzere her şey tehlike altında olacak. Peki siz siber güvenliğinizin olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlar bölümünden cevabınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here