Ana sayfa Haber Share Play kullanarak arkadaşlarınızla PS5 oyunları nasıl oynanır?

Share Play kullanarak arkadaşlarınızla PS5 oyunları nasıl oynanır?

Eski oyun günlerinde, arkadaşlarınız evinize gelebilir, ikinci bir kontrol cihazı kapabilir ve hemen yanınıza atlayabilirdi. Günümüzde internet sayesinde bu daha da kolay. Arkadaşınız PS5'ini çalıştırıyor, oyunu başlatıyor ve çevrimiçi çok oyunculu bir co-op oturumunda size katılıyor. Ancak internet öncesi çağın aksine, bu genellikle arkadaşınızın söz konusu oyunun sahibi olmasını gerektirir.

0

PS5 yerleşik Share Play özelliğini kullanarak PlayStation 5 oyunlarınızı bir arkadaşınızla paylaşın. İşte ne bekleyeceğiniz ve nasıl ayarlayacağınız.

Sony’nin PlayStation 5‘te Share Play adlı bir çözümü var. Bununla, bir arkadaşınızın oynamanızı izlemesine izin verebilir. Zorlu bir bölümde size yardımcı olması için karakterinizi devralabilir. Ya da sizinle çok oyunculu bir maç oynayabilirsiniz. Bunların hepsi kendi evlerinin rahatlığında gerçekleşebilir (Oyunun sahibi olmasalar bile). Bu da onu bir pandemide iyi bir çözüm haline getirir.

Call of Duty: Mobile sezon 13 güncellemesi nasıl indirilir

Oyun Gereksinimlerini Paylaşın

İhtiyacınız olan tek şey, ekranınızı paylaşmak için bir internet bağlantısıdır. Sony, en iyi sonuçlar için en az 5Mbps yükleme hızı öneriyor. Ancak 2Mbps’nin bir tutam işleyeceğini söylüyor. PS5’inizi Ethernet üzerinden bağlayabiliyorsanız, çok daha iyi.

Ancak, kumandayı geçebilmeniz için bir PlayStation Plus hesabına ihtiyacınız olacak. Birlikte çok oyunculu oynamak istiyorsanız, PlayStation konsollarında çok oyunculu modda olduğu gibi ikinizin de bir PlayStation Plus hesabına ihtiyacınız olacak. Her iki kişinin de PSN’de arkadaş olması gerekecek. Bu yüzden henüz yapmadıysanız onları arkadaş olarak ekleyin.

Sınırlamaları Bilin

Share Play deneyiminde de birkaç sınırlama vardır. İlk olarak, tüm Paylaşımlı Oyun oturumları bir saat sonra sona erer. Ancak oynamaya devam etmek için her zaman yeni bir oturum başlatabilirsiniz. Ayrıca tüm oyunlar bu özelliği desteklemez.

Arkadaşınız da sizinle oynarken veya Uzaktan Oynatma’yı başka bir cihazda kullanırken ekran görüntüsü alamaz. PS5’inizde oyunu açık tutmalısınız çünkü oyundan çıkarsanız oturumu duraklatılacaktır.

Play akış çekimlerini Uzaktan Oynatma’ya benzer şekilde doğrudan oyun sahibinin konsolundan paylaşın. Sonuç olarak, oyun yerel olarak yerel bir PS5’te çalışıyormuş gibi görünmeyecek. Bu nedenle internetiniz kararlı değilse gecikme veya aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

PS5 ile Share Play Nasıl Kullanılır?

Bir Share Play oturumu başlatmak için DualSense denetleyicinizdeki PS düğmesine basın. Açılan hızlı menüden Game Base’i seçin. Bir parti oluşturmak için Kare düğmesine basın. Size katılmak istediğiniz arkadaşınızın yanındaki kutuyu işaretleyin. Sesli Sohbet> Katıl’ı seçin ve beliren pencereden Paylaşım Ekranını Başlat’ı seçin. Arkadaşınız, hızlı menüsünde ekranınızı görmek için seçebilecekleri bir bildirim kartı alır.

Oradan Paylaş Ekranı | Oynatmayı Paylaş düğmesi ve Paylaşımlı Oynatmayı Başlat’ı seçin. Arkadaşınızı seçin, karakterinizi devralmalarına (Ziyaretçi Sizin Olarak Oynayın) veya çok oyunculu bir oyun oynamalarına (Ziyaretçiyle Oyna) izin verme seçeneği sunulur. Sonlarında bir davetiye almaları gerekir. Oynamaya başlamak için bunu kabul edebilirler. Sesli Sohbet ekranında, 60 dakika sonra oturumu sona erdirecek bir geri sayım göreceksiniz.

Game Base> [Partiniz]> Sesli Sohbeti Görüntüle> Ekranı Paylaş’a gidilerek herhangi bir zamanda bir oturum manuel olarak sonlandırılabilir. Oynatmayı Paylaş> Paylaş Oynatmayı Durdur. Siz ekran paylaşımını bitirene kadar ekranınızı yine de görebilmeleri gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here