Ana sayfa Donanım Sanayi Sektöründe Geleceğin Meslekleri Hangileri Olacak?

Sanayi Sektöründe Geleceğin Meslekleri Hangileri Olacak?

0

Dünya ticaretini ayakta tutan sanayi sektöründe geleceğin meslekleri büyük merak konusu. Özellikle de öğrencilerin tercih dönemlerinde böyle konular daha çok önem kazanıyor. Hadi gelin sanayi sektöründe hangi mesleklerin daha şanslı olacağına birlikte göz atalım.

Her ne kadar dijital sektör her şeyin önüne geçmeye başlasa bile yine de sanayi çok büyük bir yer edinmeye devam ediyor. Özellikle de sanayi ve dijitali bir araya getiren teknolojiler çok daha fazla ön planda. Glecekte sanayi alanında bazı mesleklerin çok daha fazla ön plana çıkarken bazılarının da geride kalacağını görebiliriz.

Sanayi sektörü dijital dünya ile buluşuyor

Küresel çapta büyük bir yönelimin olduğunu söylemek mümkün. Bu yönelim daha çok dijital sektöre doğru kayıyor. Aslında dijital dünyayı çok fazla elde tutmak mümkün değil. Sanayi sektörü ise çok daha nesnel bir alan.

Dijital dünyayı sanayi ile buluşturabilecek olan Robot uzmanı, siber güvenlik analisti, 3D baskı teknisyeni, sanal gerçeklik tasarımcısı, ağ programcısı, makine öğrenim bilimcisi, endüstriyel ağ mühendisi, iş dönüştürme uzmanı, bulut mimarı, veri bilimcisi, şehir inovasyon/mekanik uzmanı en dikkat çekenlerden. Bunları  tamamı sanayi ve dijital işbirliği sağlayabilir.

Mekatronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, imalat mühendisliği, malzeme mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri; yine en bilinenler arasında yer alıyor. Sizce dijital dünyayı sanayi ile birleştirmenin başka yolları var mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here