Ana sayfa Haber Samsung’un İlginç Ön Kameralı Akıllı Telefonu

Samsung’un İlginç Ön Kameralı Akıllı Telefonu

0

Çentiksiz ekranlar, 2019’un en önemli temasıydı ve en sürükleyici akıllı telefon deneyimi sunuyordu. Pop-up kameralar ile birlikte; çentiksiz telefonlar, üst çerçevelerin yanı sıra kötü bir görüntüden kurtuldu ve şirketler bir süre bu yenilik parçalarını kullandı.

2020 yılına geldiğimizde ise, pop-up kameralar tasarım lehine kaymaya başladı. Fakat Samsung, görünüşe göre bir pop-up selfie kamerasıyla yaklaşan bir Samsung Galaxy akıllı telefonu planlıyor. Şirket tarafından verilen bilgilere göre, çok kısa bir süre içerisinde böyle bir akıllı telefon piyasaya sunulacak. 

Samsung çentiğe geri dönüyor

Samsung cihazının renderları bugün paylaşıldı. Bu görsellerde, Samsung’un sadece Samsung Galaxy A80’de benimsediği, ancak farklı bir şekilde uyguladığı bir tasarım yaklaşımı hemen göze çarpıyor.

Cihazın ön kısmında bakmak için herhangi bir çentiğe sahip değil. Cihazdaki çerçeveler de çoğunlukla ince bir görünüme sahip. Bunun nedeni ise alt çerçevenin uzunluğu diyebiliyoruz. Tasarımlara dikkatlice baktığınız da sizin de gözünüze mutlaka çarpacaktır.

Bu modelin en çok göze çarpan özelliği pop-up kamerasıdır. Hatırlayacağınız üzere Samsung Galaxy A80’in de bir pop-up kamerası bulunuyordu. Fakat ön ve arka için aynı kamera kurulumunu kullanmak oldukça ilginçti. Şimdilik herhangi bir isim verilmeyen Galaxy cihazı, pop-up kameraya daha geleneksel bir yaklaşım getiriyor ve OnePlus 7 Pro, Redmi K20 Pro, Realme X, Honor 9X, OPPO Reno 2Z modelleri ile az da olsa benzerlik gösteriyor. Render görselinde ortaya çıkan detaylar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here