Ana sayfa Haber Samsung Türkiye Açıklamaları Akıllı Telefon Gerçeğini Ortaya Koydu

Samsung Türkiye Açıklamaları Akıllı Telefon Gerçeğini Ortaya Koydu

0
Samsung Türkiye açıklamaları
Minsk, Belarus - March 27, 2020: Man holding in hands Samsung Galaxy s20 Ultra closeup

Akıllı telefon satışında önemli bir yere sahip olan Samsung Türkiye, açıklamaları ile herkesi şaşırttı. Bazı detaylar akıllı telefon gerçeğini ortaya koydu.

Bilindiği üzere Samsung akıllı telefon alanında lider şirketlerden bir tanesi. Neredeyse her bütçeye ve beğeniye uygun akıllı telefonlar tasarlaması onu birkaç adım öne geçirebiliyor. Fakat son dönemlerde pandemi nedeniyle onlarda da bazı sorunlar yaşandı. mesela Samsung artık eskisi kadar akıllı telefon aldıramıyor.

Samsun Türkiye açıklamaları akıllı telefon alışkanlığını gösterdi

Herkes Apple ve Samsung arasında seçim yapmaya çalışırken, pandemi sürecini göz önünde bulundurmuyordu. Şimdi ise pandemi nedeniyle satışlarda en önemli faktör sağlık ile ilgili değişiklikler oldu. Vakalar her arttığında satışlarda düşüş yaşandı.

Samsung Türkiye açıklamaları

Samsung Türkiye sorumlusu tarafından yapılan açıklamalara göre tüketicilerden sadece %30 gibi bir bölüm teknolojik cihaz alımı yaptı. Bu alımlar genellikle akıllı telefon ağırlıklıydı. Ayrıca beyaz eşya konusunda da küçük bir alım söz konusu oldu. Onlara göre birçok kişi pandemi sonrası için alışveriş yapmayı planlıyordu.

Samsung tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Türkiye onların en önemli pazarlarından bir tanesi. Bu nedenle büyük kampanyalar yapmaya çalışıyorlar. Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre, Türkiye’deki insanlar genellikle 2 yılda bir akıllı telefonlarını değiştiriyor. Ancak önümüzdeki günlerde bu rakam değişebilir. Sizce ilerleyen yıllarda akıllı telefon satışları ne yönde değişecek?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here