Ana sayfa Donanım Samsung Galaxy S8 ile Apple iPhone 8 karşılaştırma

Samsung Galaxy S8 ile Apple iPhone 8 karşılaştırma

0

Artık iPhone 8 ve iPhone 8 Plus da piyasaya çıktığına göre, yeni cihazların Galaxy S8 ve S8+ gibi en üst düzey Android telefonlara karşı nasıl duracağını görmek için beklemeye gerek kalmadı. 

Yeni iPhone 8 modellerini Galaxy S8 serisi ile karşılaştırmak için iyi bir neden var. Bunlar, uzun süredir büyük bir rekabet içinde olan en popüler iki telefon üreticisinin en yeni cihazları. Bu iki markanın sadık hayranlarının olabileceğini göz önüne alırsak, diğer tarafın sunabildiği şeyleri onlara göstermek her zaman iyidir.

 

özellikler
Bu endüstri lideri telefonların birbirlerine karşı konumlarıyla ilgili iyi bir fikir edinmek için tabloya bir göz atın. Büyük ve küçük modelleri ayrı ayrı karşılaştırmanıza yardımcı olmak için böldük. Ancak siz okurken, bunların yalnızca teknik özellikler olduğunu ve bir telefonun genel kullanım deneyiminde kağıtta görünenden daha fazla şey bulunduğunu unutmayın.

 

Galaxy S8 & S8+”ın iyi yanları
Samsung’un amiral gemisi modelleri ile öne çıkan özelliklerden biri, %83.6 veya daha fazla ekran gövde oranıdır, Apple’ın $1.000’lık süper iPhone X’inden daha yüksek bir oranda, neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip. Samsung’un hızlı kablosuz şarj protokolü,  uyumlu şarj cihazlarıyla normal Qi’ye oranla 1,4 kat daha hızlı şarj etmenizi sağlar ve IP68 su geçirmezlik derecesi, iPhone 8’in IP67 derecesinin izin verdiği ölçüden daha derinlere inebileceğiniz anlamına gelir.

Samsung”un bir başka artısı, telefonunuza kaydettiğiniz tüm fotoğraflar, videolar ve diğer medya için 256 GB’a varan bir alana sahip olmak açısından, bir MicroSD kartı ile depolamayı genişletmenize izin verir. Samsung, hızlı şarj için gerekli tüm ekipmana sahipken, Apple böyle bir şey için sizden $74″a kadar ek bir ücret talep edecektir. Son olarak, S8 ve S8+’ların her ikisinde de bir kulaklık girişi bulunur, bu nedenle normal kulakiçi kulaklıklar için bir dongle gerektirmez.

 

iPhone 8 & 8 Plus”ın en iyi yanları
Apple iPhone 8 ve 8 Plus”ın en önemli avantajlarından biri, yeni işletim sistemi sürümü iOS 11 ile çalışıyor olmalarıdır. Apple, ürün yazılımını her zaman en yeni ve en iyi şekilde güncelleyecektir, ancak diğer taraftan Galaxy S8 ve S8+ için de Android Oreo gibi önemli bir sürüm geliyor. 

Apple iPhone 8 ve 8 Plus’daki stereo hoparlörler bu modeller açısından önemli bir kazanç. Son olarak, her iki amiral gemisi üründe kendilerine sunulan en güncel en üst seviye işlemci bulunurken, Apple’ın A11 yongasının zaten Snapdragon 835’den daha iyi bir performansa sahip olduğu gösterildi.

 

Sonuç
Herkesin bildiği gibi, Android’e karşı iOS”un, yıllar boyunca uzun süredir devam eden bir mücadelesi vardır ve tarafların hiçbiri geri adım atmak istemiyor. Samsung, cep telefonlarını çıkarmadan önce Android’in üzerine bir takım iyileştirmeler yapmayı tercih ediyor. Bu iyileştirmeler, Samsung telefonlarına eşsiz bir görünüm ve ekstra yazılım özellikleri katıyor. 

Bununla birlikte, iPhone 8 ve 8 Plus, çok sayıda özellik açısından Samsung TouchWiz UI ile eşleşmiyor, ancak daha basit ve daha pratik bir arabirim sunan iOS 11 ile geliyor. Apple hem yazılımı hem de donanımı birlikte tasarladığından, uyumlu bir şekilde çalışıyorlar ve genellikle Samsung’un Android”inden daha düzgün bir deneyim sunuyorlar.

Genel olarak, tartışılacak çok yanları var. Ancak kağıt üzerinde en azından Galaxy S8 modelleri açıkça önde görünüyorlar, bu nedenle beklentilerinizin karşılanıp karşılanmadığını görmek için gerçek dünyada her ikisini de denemeniz gerekir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here