Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S21 FE Seri Üretime Girdi

Samsung Galaxy S21 FE Seri Üretime Girdi

0

Samsung Galaxy S21 FE raporlara göre seri üretime başladı. Telefonun Ağustos ayında akıllı saat, kulaklık ve diğer telefonlarla geleceğini tahmin ediyorduk. Ancak bu tarih küresel çip krizi sebebiyle ertelendi. Telefonlar üretime girse bile çıkışına hala bir süre var.

Samsung’un daha önce yeni katlanabilir akıllı telefonları, saatleri ve kulaklıklarıyla birlikte Ağustos ayında Galaxy S21 FE’yi piyasaya sürmesini bekliyorduk. Fakat söylediğimiz gibi küresel çip sıkıntısı nedeniyle lansman ertelendi. Ancak Güney Koreli bir kaynağa göre, telefon artık üretime girdi.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Samsung Galaxy S21 FE Özellikleri Netleşiyor


Samsung Galaxy S21 FE üretime girdi

Yarı iletken çip talebi ve arzı dengeyi sağlıyor gibi duruyor. Bu yüzden işler iyileşiyor diyebiliriz. Rapora göre, çip sıkıntısı, bileşenleri stoklayan Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Çinli şirketler tarafından daha da kötüleşti.

Bu, talebi ve dolayısıyla uygulama işlemcileri (AP) ve ekran sürücü çipleri (DDI) için kullanım oranını etkiledi. Ancak bu bilgiler, sorunun çözüldüğü anlamına gelmiyor. Ayrıca rapora göre, bazı Galaxy S21 FE birimleri daha önce duyduğumuz gibi Samsung’un kendi Exynos işlemcilerinden güç alacak. Ünitelerin geri kalanı Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisi ile çalışacak.

Samsung Galaxy S21 FE sızan görüntüleri
Samsung Galaxy S21 FE sızan görüntüleri

Samsung Galaxy S21 FE çıkış tarihi

Telefon şu anda üretimde ve Samsung başlangıçta yalnızca 1.1 milyon adet üretecek. Ancak Samsung, bu yıl toplamda 6 milyon adet satmayı hedefliyor. Kore kaynaklarına göre cihaz Eylül ve Ekim ayları arasında piyasaya çıkacak. Başka bir rapora göre cihaz sadece ABD ve Avrupa’da piyasaya çıkacak.

Bugünkü rapor, S21 FE’nin Güney Kore’de yaklaşık 630-700 dolar arasında bir fiyata mal olabileceğini belirtiyor. Samsung’un ayrıca yıllık satış hedefini 300 milyon adetten 290 milyon birime revize ettiği iddialar arasında.

Galaxy S21 FE 6.4 inç 120Hz OLED ekrana, üçlü kamera sistemine ve 45W hızlı şarj desteğine sahip 4.370mAh pile sahip olacak. Yılın en iyi telefonlarından biri olmasını bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here