Ana sayfa Haber Samsung Galaxy Katlanabilir Telefonlar Suya Dayanıklı Olacak

Samsung Galaxy Katlanabilir Telefonlar Suya Dayanıklı Olacak

0

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modelleri hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre bu iki akıllı telefon modeli son derece suya dayanıklı olacak. Telefonlar kaynağa göre, IPX8 onaylı olarak gelecek. İşte tüm detaylar!

İçeriden bir kaynağın raporu Galaxy Z Fold 3 5G ve Z Flip 3 5G’nin suya dayanıklı olduğuna işaret ediyor. Max Weinbach’a göre iki model, IPX8 dereceli olacak. Bu da telefonların, 1 metreden fazla su derinliklerine 30 dakikadan fazla dayanabilecekleri anlamına geliyor.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Unpacked Etkinliğinin Tanıtımı Sızdı


Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 suya dayanıklı olacak

2019 yılındaki orijinal Galaxy Fold modellerinin pek çok eksiği vardı. Ancak 2020 modelleri kullanıcıların beğenisini kazandı. Yine de eksik olan şeyler vardı. Bunlardan biri de toz ve su direnciydi. 2021 modellerinde su direnci eksikliği giderilecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3
Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3

Daha önce gördüğümüz söylentiler bu özelliğe işaret etmişti. Ancak bu özellik şimdi içeriden bir kaynakla birlikte doğruluk kazanıyor. Ek olarak hatırlatmamız gerekirse, geçtiğimiz günlerde şirket bu telefonların çıkış tarihini onayladı. 11 Ağustos tarihinde bu telefonlar resmi olarak karşımıza çıkacak.

Raporlara göre bu iki akıllı telefon, beklentilerin daha da üzerinde bir su dayanıklılığı performansına sahip olacak. Kaynak Max Weinbach’a göre bu telefonlar suya daldırsanız bile buna dayanıklı olacak.

Galaxy Z modelleri 11 Ağustos tarihinde geliyor

Bilmeyenler için açıklamamız gerekirse IPX8 sertifikası, telefonunuzun suya battığında da sağlam kalacağını garanti ediyor. Ancak bu sertifika toza dayanıklılık söz konusu olduğunda herhangi bir vaatte bulunmuyor. Fakat söylediğimiz gibi telefon belli bir süre boyunca su altında kalmaya dayanıklı olacak.

Samsung Galaxy sertifikası
Samsung Galaxy sertifikası

Belirtmemiz gerekirse, bu telefonların toza dayanıklı olmaması hemen bozulacağı anlamına gelmiyor. Ancak sahilde kumun içine yanınızda götürmeniz tehlikeli olabilir. Diğer bilgilere göre, Z Fold 3 ve Z Flip 3 5G’nin öncülerinden daha ucuz, daha dayanıklı ve doğal olarak daha güçlü olacağı doğru. Tanıtım tarihini de tekrar hatırlatacak olursak, 11 Ağustos tarihinde bu telefonların tanıtımlarını görmeyi bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here