Ana sayfa Haber Samsung Akıllı Telefon Satışları İlk Defa Tarihi Düşük Seviyede

Samsung Akıllı Telefon Satışları İlk Defa Tarihi Düşük Seviyede

0
Samsung akıllı telefon satışları

Normal şartlarda her yıl 300 milyon seviyesini aşan Samsung akıllı telefon satışları, bu yıl bekleneni vermedi. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Samsung cihazlarında genellikle uygun fiyat ön plana çıkıyor. Firmanın bu nedenle dünyanın genelinde iyi bir satış başarısı yakaladığı biliniyor. Elbette sadece fiyatının uygun olması tek etken değil. Aynı zamanda fiyatına göre kaliteli ürünler çıkarılması da şirkete iyi bir satış başarısı yakalatabiliyor.

Fakat International Data Corporation ismindeki bir istatistik şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre, Samsung ilk defa bu konuda ağır bir darbe alacak. Bu yıl içerisinde 300 milyon sevkiyata ulaşma ihtimali oldukça düşük.

Samsung akıllı telefon satışları neden düştü

Şirketin 300 milyon adet satış barajını yakalamakta güçlük çekeceği tahmin ediliyordu. Bu yıl sadece 270 milyon cihaz satıldı ve bu durum firma için başarısızlık olarak görülüyor. Samsung genellikle küresel çapta fazlaca talep gören firmalar arasında yer alıyor.

Samsung akıllı telefon satışları

Son çeyrek de dahil edildiğinde ne yazık ki istenilen hedefe ulaşamadılar. Şirketin son 9 yıllık tarihi göz önüne alındığında, ilk defa bu rakama ulaşmakta güçlük çektiler. İyi ama neden bir anda Samsung böyle bir başarısızlığa uğradı. Bunda özellikle Xioami gibi uygun fiyatlı ürünler ortaya koyan şirketlerin etkisi büyük.

Pamdeminin de etkisi ile birlikte Samsung ağır darbeler aldı. Kısa bir süre önce akıllı telefon sektöründe neredeyse tek kabul edilen Samsung, şimdilerde birçok Çinli şirket ile rekabet etmek zorunda. Sizce Samsung cihazları neden eskisi kadar satmıyor? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here