Ana sayfa Haber Rusya Grip Aşıları İle Tedavi Aşamasına Geçebilir

Rusya Grip Aşıları İle Tedavi Aşamasına Geçebilir

0
Türkiye'de Koronavirüs bağışıklığı

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir keşif sayesinde Rusya, grip aşıları ile tedavi sistemine geçebilir. Bunun birçok açıdan umut yaratacağı söylenebilir.

Rus televizyon kanalları tarafından yapılan haberlere göre Rusya, yeni bir tedavi yöntemini deneyebilir. Bu tedavi yöntemi aslında biraz da raslantı eseri ortaya çıktı. HimRar Şirketler Grubu Tıbbi İşler Müdürü Yelena Yakubova tarafından yapılan açıklamalarda, işin perde arkası detaylıca anlatıldı.

Rusya grip aşıları ile tedavi sağlayacak

Grip ilaçlarında yer alan aprotinin adlı madde nedeniyle koronavirüsün zayıfladığı ortaya çıktı. Böylece tedavi konusunda yeni bir umut daha doğdu. Burun spreyi gibi kullanılabilen bu yeni ilaç, virüs üzerinde iyi bir etki bırakabiliyor.

Rusya grip aşıları

Moskova Tıp Üniversitesi Kliniği ile birlikte de yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. Bu sayede tedavi bilimsel açıdan da kanıtlanabilir yapıya kavuştu. Pandemi dünyada çok büyük bir hızla yayılmaya devam ederken bu tür haberler umut aşıladı. Özellikle de vaka sayısının tırmanışa geçmesi en azından tedavi için aciliyet yarattı.

Yapılan açıklamalarda bu ilacın ilkbahar aylarında eczanelerde olacağı ve satışa sunulacağı söylendi. Muhtemelen çok büyük bir talep ortaya çıkacak. Bu yeni tedavi yöntemiyle ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here