Ana sayfa Haber RTÜK Netflix Kararından Geri Adım Atacak Mı?

RTÜK Netflix Kararından Geri Adım Atacak Mı?

0

Dünyanın tamamında önemli bir etkiye sahip olan Netflix, şu sıralar RTÜK ile mücadele etmeye çalışıyor. Yaptığı sansürler ile ismi sürekli gündeme gelen RTÜK, geçenlerde Netflix hakkında önemli bir karar almıştı.

Netflix kanalı üzerinden yayınlanan diziler genellikle çok fazla erotik unsur barındırabiliyor. Çoğu zaman çeşitli homoseksüel sahnelere de yer verilen Netflix dizileri Türkiye’de tartışmanın odak noktasındaydı.

RTUK Netflix kararı tartışılıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu dizi ile ilgili gelen bazı tepkiler nedeniyle bir karar aldı. Kararda ayrıca Netflix platformunun vergi vermesi gerektiği de ifade ediliyordu.

Netflix kararları konusunda kullanıcıların büyük bir tepki gösterdiğini görebiliyoruz. Bazı kesimler ise Netflix dizilerinde sansür olmasının gerekli olduğunu düşünüyor. Bu nedenle tam bir ikilem yaşandığını söyleyebiliriz.

Her ne kadar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu sansür yapma potansiyeline sahip olsa bile, yine de kullanıcılardan gelecek tepkilerden çekiniyor. Bu nedenle muhtemelen sansür konusu çok abartı olmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here