Ana sayfa Haber Roblox oyunu 30 milyar dolar değerine ulaştı

Roblox oyunu 30 milyar dolar değerine ulaştı

Pek çok insan Robux satın alıyor, birçok insan Roblox oynuyor. Fortnite ve Minecraft'ı unutun, bu Lego'dan ilham alan topluluk hızla yükseliyor.

0

Dün Roblox, 30 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değere sahip olduğu göz önüne alındığında, ilk halka arzını (IPO) atlayıp doğrudan borsada listelemeye gideceğini duyurdu. Bu, Roblox’un doğrudan listeleme rotasını takip eden en büyük 5. şirket olduğu ve hisselerin alınmaya hazır olacağı anlamına geliyor.

Normalde, doğrudan listeleme yolundan aşağı inen bir şirket, hisse senetlerini önceden satmaz. Bu nedenle büyük olasılıkla Roblox’un hisselerinin fiyatı, ödenen fiyatlar yerine borsadaki emirler tarafından geldiklerinde belirlenecektir.

Twitch, Trump’ın hesabını engelledi

Fonlarla yapmayı planladıkları şey, topluluk yönlerini oluşturmak ve daha çok sosyal bir platform haline gelmektir. Geçtiğimiz yıl içinde gördüğü yedi kat artış olan büyüme, COVID-19 salgınına bağlanabilir. Bu nedenle Roblox’un şimdi daha büyük olan oyuncu tabanından yararlanmak istemesi şaşırtıcı değil.

Roblox CEO’su David Baszucki açıkladı

Roblox CEO’su David Baszucki, “Altimeter, Dragoneer ve diğer yeni yatırımcıları ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Paylaşmayı mümkün kılan bir insan birlikte deneyim platformu oluşturma misyonumuza devam ederken hepsiyle çalışmayı dört gözle bekliyoruz. oyundan işe deneyim ve milyarlarca kullanıcı arasında öğrenme.” dedi.

Roblox, 17 yıl önce 2004’te kuruldu ve bu, o zamandan beri en büyük hamlesi olabilir. Günlük aktif kullanıcı sayısı, 2018 / 19’da bildirilen önceki 17 milyondan 2020’de muazzam bir 31 milyona yükseldi. Muhtemelen yukarıda bahsedilen COVID-19 salgını nedeniyle.

Roblox’un geleceği şu an için belirsiz, ancak niyetler açık – üst düzeyler onu daha da büyütmek istiyor. Altimeter CEO’su Brad Gerstner bunu en iyi şekilde ifade etti: Bir zamanlar bir oyun platformu olarak görülürken, Roblox kesin bir küresel topluluk olarak ortaya çıktı.

Herkese açık olarak söylenenler geçilecek bir şeyse, Roblox’un nihayetinde kovaladığı topluluk yönüdür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here