Ana sayfa Haber Realme Yeni Bir Telefonla Geliyor! İşte Özellikleri

Realme Yeni Bir Telefonla Geliyor! İşte Özellikleri

0

Realme markasına ait ‘RMX3366’ model numaralı yeni bir telefon geçtiğimiz günlerde TENAA’da ortaya çıktı. Çıktığı günlerde sadece bazı özellikleri belirmişti. Fakat şimdi telefonun hem tasarımı hem de özelliklerini öğreniyoruz. İşte detaylar!

Realme’nin dünkü paylaşımlarla öğrendiğimiz kadarıyla bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalıştığını biliyoruz. Aynı zamanda bir tablet de markadan kullanıcıların beğenisine gelecek. Fakat şirket bunların yanında bir de yeni bir telefon listeledi. Yeni modelin tasarımını ve özelliklerini öğrendik. Şimdi yeni modelin özelliklerini inceleyelim.


Benzer İçerik: Realme İlk Laptop ve Tableti İle Geliyor


Realme RMX3366 TENAA’da görüntülendi

RMX3366 adlı model, 6.55 inç kavisli bir OLED ekrana sahip olarak gelecek. Aynı zamanda bu ekranda kamera için bir çentik olacak. Bunun yanında raporlara göre telefonun boyutları 159.9 x 72.5×8 mm olacak.

Arka kısma baktığımızda, tasarım dilinin OPPO‘nun Reno serisine benzediğini görüyoruz. Ayrıca arka kısımda üçlü bir kamera kurulumu görmek mümkün. Bu kurulum ise dikey olarak telefona yerleşmiş. Fakat şimdilik bu kameraların teknik özelliklerini bilmiyoruz.

Realme RMX3366
Realme RMX3366

Yeni Realme modelinin özellikleri

Telefonun içine baktığımızda, 4.500 mAh kapasiteli bir pil ile geleceğini görüyoruz. Bu pile de 65 W hızlı şarj desteğinin eşlik etmesini bekliyoruz. Aynı zamanda ekranın altında bir parmak izi okuyucusu da beklentiler arasında yerini alıyor. Çünkü tasarımda gördüğümüz kadarıyla herhangi bir parmak izi okuyucusu arka veya yan kısımlarında mevcut değil.

Realme RMX3366
Realme RMX3366

Önceki bilgilere göre, RMX3366 modeli Qualcomm’un en yeni premium orta sınıf yonga seti Snapdragon 778G”den güç alacak. Bu yonga seti 6nm işlem üzerine kurulu olarak geliyor. Ayrıca Snapdragon X53 5G modem ve radyo frekansı çerçevesi ile birleştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak bu yonga seti üç ISP’yi destekliyor. Bunlar da geniş nokta, süper geniş nokta ve yakınlaştırma olarak karşımıza geliyor.

Bu cihazın resmi adı henüz ortaya çıkmadı. Fakat elimizde çoğu özelliği mevcut. Model hakkında yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here