Ana sayfa Donanım Realme Book İlk Görüntüleri Sızdı

Realme Book İlk Görüntüleri Sızdı

0
Realme Book
Realme Book

Realme markasının dünkü paylaşımlarla birlikte ilk dizüstü bilgisayarının üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Bugün ise bu bilgisayarın ilk görüntüleri sızdı. Aynı zamanda bu görüntülerle birlikte bilgisayarın bazı özelliklerini de öğrendik. İşte o detaylar!

Android Authority adlı sitenin ortaya çıkardığı bu görüntülerle, Realme’nin ilk dizüstü bilgisayarının ilk görüntülerini gördük. Bu fotoğraflar sayesinde bilgisayardan neler bekleyeceğimizi daha net bir şekilde anlayabiliyoruz. Aynı zamanda bu haberde markanın yeni tabletinin adını da öğrendik.

Realme Book
Realme Book

İlginizi Çekebilir: Realme GT 5G Küresel Çıkış Tarihi ve Özellikleri


Realme Book ilk görüntüleri ve özellikleri

BBK Electronics, OnePlus ve Oppo gibi akıllı telefon markalarının ana şirketiydi. Yıllar geçtikçe, akıllı telefon alanında devasa bir şirket haline geldi. Fakat Realme’nin yenilikleri ile şirket biraz daha çeşitlilik kazanıyor. Realme’nin ev ekosistemine genişlemek için bir alt marka başlattığını gördük. Bu RealmeBook dizüstü bilgisayar, çeşitlendirmeye yönelik bir başka adım gibi duruyor.

Yeni Dizüstü bilgisayar, 3:2 ekranla gelecek. Aynı zamanda ilk görüntüsünde de gözümüzden kaçmayan bir MacBook benzerliği hala var. Şirket MacBook’tan aldığı ilhamı gizlemiyor. Dünkü Twitter paylaşımında, MacBook Air tanıtımda gördüğümüz zarfa benzer bir zarfın içinde Realme’nin yeni bilgisayarını görmüştük.

Fotoğraflar alüminyum gövde ve süper ince çerçeveleri gözler önüne seriyor. Gövdenin altında da çift hoparlör ızgarası görüyoruz. Bu da stereo hoparlörlerin cihazda olacağı anlamına geliyor. Bu açıkça bir Windows dizüstü bilgisayarı olarak karşımıza gelecek. Ayrıca Realme’nin fiyatlandırma geçmişi göz önüne alındığında, bu bilgisayarın da rekabete yönelik bir fiyatla gelmesini bekliyoruz.

Realme Book
Realme Book

Buradaki en büyük fark, 3:2 en boy oranlı ekran gibi duruyor. Şirket, ince çerçevelere ek olarak bu ekran oranını yeni bilgisayarı için önemli satış noktası olarak pazarlayacak olduğu düşünüyoruz. Henüz kesin bir bilgi olmasa da, RealmeBook USB-C şarj girişi ile gelebilir.

Realme Pad

Ancak bu özelliklerin, zaman içerisinde bilgisayar karşımıza gelene kadar değişmesi olasılığı var. Ek olarak, bunların yanında bir de yeni tabletin RealmePad olarak karşımıza geleceğini öğreniyoruz. Fakat bu tablet hakkında herhangi bir teknik özellik bilgisi mevcut değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here