Ana sayfa Haber Realme 5 Pro ve Realme X Yeni Güncellemeler Alıyor

Realme 5 Pro ve Realme X Yeni Güncellemeler Alıyor

0

Realme, bağımsız bir marka olarak faaliyete başladığı Temmuz 2018’de OPPO’dan ayrılmıştı. Şirket hala tüm telefonları için OPPO’nun Android tabanlı ColorOS özel kullanıcı arayüzünü tercih ediyor. 

Şirket, 2019’da ilk olarak yeni bir RealmeOS geliştireceğini belirtse bile, aynı planlar Kasım 2019’da rafa kaldırıldı. Yeni akıllı telefonlar, OPPO’nun Android 10 tabanlı ColorOS 7’nin Realme olarak adlandırdığı hafifçe özelleştirilmiş bir varyantı kullanıyor.

Realme 5 Pro ve Realme X güncellemeleri

Ocak ayında, Realme UI ile istikrarlı Android 10 güncellemesini Realme 3 Pro ve Realme XT’ de yayınladı. Ayrıca, Realme X2 ve Realme X2 Pro’ya güncellemeyi yaymak için beta programları kurarken, Realme 1, Realme C1 ve Realme 2’nin güncellemeyi alamayacağını açıkladı. 

Şimdi ise, kararlı Android 10 tabanlı Realme UI güncellemesini Realme 5 Pro ve Realme X için kullanıma sundu. Realme; hem Realme 5 Pro hem de Realme X için resmi sunumun beklendiği gibi aşamalı olarak piyasaya sürüleceğini ifade etti. Güncelleme bugün sınırlı sayıda kullanıcıya rastgele dağıtılacak. 

Şirket kritik hataların olmadığından emin olduktan birkaç gün sonra daha geniş bir kullanım tercih edecek. Her şey yolundaysa, sunum önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Manuel indirme bağlantıları henüz Realme’nin web sitesinde güncellenmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here