Ana sayfa Haber QNTC, Göz Kamaştırıcı Pembe Süper Ayı Fotoğrafladı 

QNTC, Göz Kamaştırıcı Pembe Süper Ayı Fotoğrafladı 

0

Dünyanın dört bir yanındaki yıldız gözlemcileri, nadir görülen Pembe Süper Ay’ı gözlemlemek için yerlerini aldı. Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) bu olağanüstü olayı yeni ve isteğe göre uyarlanan astro-turizm deneyimlerini duyurarak kutladı. Ayrıca,  Katar çölünün yıldızlı gökyüzünden esinlenerek ve astronomi temalı tatiller, ziyaretçilerin sınırlar yeniden açıldığında keyfini çıkarması için tasarlandı.

QNTC, ziyaretçileri Arap Geceleri paketlerinin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Yerel astronomi fotoğrafçısı Vinay Swaroop Balla ile iş birliği içerisinde. Ülkenin en ikonik konumlarından biri olan Torch Tower’ın üzerinde yükselen ayın inanılmaz görüntülerini ölümsüzleştirdi. Böylece Katar, çöl karanlığının gece gökyüzünde nefes kesen manzaralar oluşturdu. Üstelik, yıldız ve ay gözlemcileri için ideal bir destinasyon olarak ön plana çıkıyor.  

Katar Ulusal Turizm Konseyi Operasyon Direktörü Berthold Trenkel şunları söyledi: “Katar’ın çölü, astronomi meraklılarının karanlık ve yıldızlarla dolu. Böylece, gökyüzünü gözlemlemesi için mükemmel bir yer. Bir araya getirdiğimiz paketler, kendilerini ülkemizde tekrar ağırlamaya hazır olduğumuzda seyahat severlerin dört gözle bekleyebilecekleri unutulmaz deneyimler sağlayacak. Bu, turistlerin, farklı ve kozmopolit bir ülke olarak halihazırda Katar’da keyfini çıkarabilecekleri çok sayıda aktiviteye eklediğimiz göz kamaştırıcı yeni bir deneyim” dedi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here