Ana sayfa Donanım Güncel QNED MiniLED TV 

QNED MiniLED TV 

Yeni LG QNED MiniLED TV'ler Otantik Renk Üretmek ve Maksimum Etki Sağlamak İçin Özel Quantum Dot NanoCell Renk Teknolojisi Kullanıyor. 

0

LG, Ağustos 2021 itibariyle, en yeni LED TV serisini sunmaya başlıyor. QNED, LG’nin son teknoloji Quantum Dot NanoCell renk ve MiniLED arka ışık teknolojileri sahip. Böylelikle, daha derin siyahlar, daha fazla kontrast, parlaklık sunuyor. 1 QNED MiniLED Serisi, geniş 65 inç ila 86 inç ekran boyutlarına sahip. 8K QNED99 ve QNED95 serisi modelleriyle geliyor. Ayrıca, 4K QNED90 serisi modellerden oluşuyor.2 

Quantum Dot NanoCell

LG’nin kendi Quantum Dot NanoCell renk teknolojisine sahip. Bu sayede, LG QNED MiniLED TV’ler, zengin ve doğru renklerle LED TV görüntü kalitesinde yepyeni bir çağın kapılarını açıyor. Üstelik, yüzde 100 renk hacmi ve renk tutarlılığı sağlamak için uluslararası ürün test kuruluşu Intertek tarafından onaya sahip. Ayrıca, LG QNED MiniLED TV’ler, geniş izleme açısında da renk bozulmasını ortadan kaldırıyor. Böylece, odadaki herkesin en üst düzeyde LED görüntüsünün keyfini çıkarmasını sağlıyor.3 

 


Göz atmak isteyebilirsiniz; LG, 2021 OLED TV Serisini Satışa Sundu


 

30.000 LED ışık

Ekran ne kadar büyük olursa, ayrıntıların o kadar küçük olması gerekiyor. LG QNED MiniLED TV, arka ışıkta daha küçük LED’leri bir araya getiriyor. Bu sayede, parlaklığı ve karartma bölgelerini artırıyor. LG’nin 86 inç 8K TV’si yaklaşık 2.500 yerel karartma bölgesi oluşturmak üzere yaklaşık 30.000 LED ışıkla arkadan aydınlatıyor. Karanlık alanlardaki daha derin siyahlar ve daha fazla ayrıntı görünmesini sağlıyor. Böylece, daha yüksek bir derinlik hissi yaratıyor. 

LG, daha iyi bir yarın için kararlılığı, en yeni TV ürünlerinde açıkça sunuyor. Üstelik, LG QNED MiniLED TV’lerin, İsviçre’deki SGS Société Générale de Surveillance SA’dan Eko-Ürün sertifikasına sahip. Ayrıca sertifika yalnızca, düşük çevresel etki veya geri dönüştürülebilirlik içeren ürünlere veriliyor.4 

LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi Başkanı Park Hyoung-sei, “LG QNED MiniLED TV, LED görüntü kalitesinin zirvesine ulaşmak için LG’nin benzersiz renk çoğaltma teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, mini LED arka aydınlatmasından yararlanarak evrimsel bir sıçramayı temsil ediyor. Yenilikçi OLED ve QNED MiniLED TV’lerimizi sürekli olarak iyileştirip geliştirmemiz LG’nin Premium TV pazarındaki teknolojik liderliğinin kanıtıdır” şeklinde konuştu. 

  1. NanoCell teknolojisini kullanmayan LG UHD TV’lere karşı ölçülmüştür. 
  2. Boyutlar değişiklik gösterebilir. 
  3. Intertek tarafından onaylanan LG’nin QNED MiniLED TV’leri, ±30° izleme açısıyla 18 renk deseninde CIE DE2000 tarafından yüzde 100 olarak kaydedilen yüksek renk tutarlılığı sunar. Intertek tarafından onaylanan LG’nin QNED Mini LED TV’leri, TV’lerin tüm parlaklık aralığını kapsayan bir 3D renk alanında DCI-P3 spektrumunun yüzde 100’ünü ifade edebilir. 
  4. QNED MiniLED TV, SGS Eko-Ürün sertifikası ECO/21/CEBEC/00016 ve ECO/21/CEBEC/00017’ye göre Eko Ürünler olarak tanınır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here