Ana sayfa Haber Pil tasarrufu için 5G özelliğini kapatmak tavsiye ediliyor

Pil tasarrufu için 5G özelliğini kapatmak tavsiye ediliyor

Amerika'nın telekomünikasyon şirketlerinden Verizon, telefonunuzun pilinden tasarruf etmek için 5G'yi kapatmanız gerektiğini söylüyor

0

5G telefonların aralıksız tanıtımına ve yeni ve daha hızlı bir spektrum için 45 milyar dolardan fazla para harcadığı gerçeğine rağmen Amerika telekomünikasyon devi Verizon, şimdi Twitter’dan insanlara pil ömrünü korumak için telefonlarının 5G erişimini kapatmalarını tavsiye ediyor.

Pazar sabahı bir tweet’te, Verizon destek ekibi, kullanıcılar pillerinin “normalden daha hızlı tükendiğini” fark ederse “pil ömrünü korumaya yardımcı olmanın bir yolu LTE‘yi açmaktır” şeklinde bir öneri sundu. Bu adım, elbette, mevcut olan telefondaki 5G’yi kapatır. Bu adımı gerçekleştirirken aslında “LTE’yi açmadığınızı” belirtmekte fayda var – LTE, 5G ağı için bir yedek olarak her zaman etkindir. Ancak Verizon, müşterilerine “5G’yi kapat” dememek için konuya açıkça temkinli yaklaşıyor.

bahsedilen Verizon tweet’i

Twitter kullanıcıları doğal olarak yalnızca LTE’ye geçmenin 5G’yi kapatmak anlamına geleceğini belirttiler. Ancak yardımsever destek görevlisi, “hız ile ilgili herhangi bir sorunun temel nedenini bulmaya yönelik adımları” gidermenin önemli olduğunu söyledi. “Şirketimiz, hızla daha fazla 5G alanı başlatıyor ve hızları iyileştirmek için sürekli güncellemeler yapıyor.” Verizon’un ülke çapındaki 5G ağı, DSS adlı bir teknolojiyi kullanıyor ve bu, çoğu durumda aslında değiştirmeye çalıştığı LTE ağından daha yavaş.

Verizon, Ekim 2020’de yeni nesil ağını resmen başlattıktan sonra, 2021 için büyük 5G planlarını geçtiğimiz ay duyurdu. En önemli önceliklerinden biri, şu anda ABD’deki bazı şehirlerin bazı bölümleriyle sınırlı olan ultra hızlı mmWave kapsamının kapsamını genişletmek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here