Ana sayfa Donanım Philips GoGear Muse 8GB

Philips GoGear Muse 8GB

0

üst düzeyde multimedya keyfi Philips GoGear Muse

Philips, GoGear serisinin yeni üyesi Muse ile müzik keyfinizi üst düzeye taşıyor. Müzikle kalmayıp video ve sesli kitap gibi özelliklerden de yararlanmak ve Muse”u bir multimedya canavarı olarak da kullanmak mümkün.

Philips GoGear Muse 8GB
Philips GoGear Muse”un tasarım olarak bizi epeyce etkilediğini söylemeliyiz. Traşlanmış metal gövdesiyle sağlam bir cihaz. Bu metal gövde Muse”a ağır gibi bir hava katsa da, cihaz 100 gram ağırlığa sahip ve bu görünümüyle rakiplerinden ayrı bir yönü olduğunu ortaya koyuyor. Cihazı elimize aldığımızda elimize tam oturduğunu hissediyor ve rahatsız etmediğini görüyoruz. Muse”un oldukça sade bir tasarımı var: Cihaz, ön yüzde menülere ulaşabileceğimiz bir tuş, bunun hemen altında USB ve kulaklık girişi, sağ üstte ses açma-kapama düğmesi ve sol altta ise micro SD ile HDMI girişleri ile dikkatimizi çekiyor. Micro SD kart girişi ile dahili 8 GB olan hafızayı 32 GB”a kadar artırabiliyoruz. Muse”un ekran büyüklüğü 3,2 inç (8,1 cm) ve 262 bin çözünürlüğü destekliyor. Bu büyüklüğe sahip bir ekranı kullanıcıların seveceğini düşünüyoruz. Dokunmatik ekranın çalışması da gayet hızlı ve kullanıcıyı yormuyor.

 

Philips GoGear Muse 8GB
Philips GoGear Muse”un performansına baktığımızda ise kullanılan ses teknolojisinin ön plana çıktığını görüyoruz. Zira Muse”da FullSound adı verilen bir teknoloji kullanılıyor. Kısaca bu teknoloji hakkından bilgi verelim: Philips’in bu teknolojisi, ses ayrıntılarını sıkıştırılmış MP3 müzikte aynen oluşturarak müziği zenginleştirir ve genişletiyor. Böylece hiçbir bozulma olmadan CD müziği deneyimi yaşayabiliyoruz. Ses işleme algoritmasına dayalı FullSound, Philips’in müzik yayını konusunda bilinen uzmanlığı ile yeni nesil Dijital Sinyal İşlemcisini (DSP) bir araya getiriyor. Sonuçta, daha fazla derinlik ve etkiye sahip tam bass ve enstrüman zenginliği gibi ayrıntıları elde etmek mümkün oluyor. Burada bir noktayı hatırlatmak isteriz: Cihazın kulaklıklarını kullanmak ilk başta biraz zor gibi görünse de kısa bir sürede buna alışabiliyoruz. Kulaklıkların ses izolasyonundan memnun kaldığımızı not edelim. Burada cihazın hiçbir detayı çıkarılmadan küçültülen dosyalar olan FLAC ve APE formatlarını desteklediğini, dolayısıyla müzik keyfimizi katladığını belirtelim. Modelde üzerinde duracağımız diğer bir nokta ise açılma süresi. Zira, Muse çok kısa sürede açılıyor ve kapanıyor. Muse”u diğer MP4 çalarlardan farklı kılan en büyük özelliklerden birisi de, Audible ve BBC iPlayer. Audible, yayınevlerinden, yayıncılardan, eğlence dünyasından, dergi ve gazete yayıncılarından ve kurumsal bilgi sağlayıcılardan gelen 75 binden fazla sesli kitap sunuyor. Dilerseniz kendinize aylık bir program oluşturabiliyor ya da GoGear ile yolda dinlemek için anında içerik satın alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra İngiltere’de, önceki haftanın tüm BBC TV programlarını seyredebiliyorsunuz. Bunları yapabilmek için BBC iPlayer web sitesinden bilgisayarınıza indirmek yeterli oluyor. İngilizcesi yetersiz ya da İngilizce bilgisini ilerletmek isteyen kullanıcıların bu özelliklere bayılacağını düşünüyoruz.

 

Philips GoGear Muse 8GB
Sonuç olarak, Philips Muse hızlı dokunmatik ekranı, Audible ve BBC iPlayer gibi özellikleriyle farkını ortaya koyuyor. Yaklaşan Sevgililer Günü için sevdiğiniz insana bir müzik çalan ve video oynatan bir peri (Muse) hediye etmek istiyorsanız, Philips”in bu modelini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Artılar
+Hızlı açılma-kapanma
+Audible ve BBC iPlayer

Eksiler
-Kulaklıklar ergonomik değil

Tasarım 4
Kullanım 5
Performans 4

Genel puan 97

www.philips.com.tr

Fiyat: 449.99 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here