Ana sayfa Haber OnePlus Avrupa Çalışan Sayısı Azalıyor

OnePlus Avrupa Çalışan Sayısı Azalıyor

0

Akıllı telefon üreticileri dünya genelinde şu an en çok problem yaşayan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Özellikle de Çin merkezli şirketler gerçekten de çok büyük sıkıntılar içerisinde. İşte haberimizin detayları.

OnePlus 8 modeli piyasaya sürüldükten sonra herkes bu şirketin çok ciddi atılımlar yapacağını tahmin etti. Hatta bazıları ilerleyen yıllarda Huawei gibi kuruluşları bile geçme ihtimalinin olduğunu söylüyordu. Türkiye’de bir miktar pahalı bulunsa bile, yine de genel olarak uygun fiyatlı ürünler piyasaya sunuyordu. Şimdi ise işler tam tersine dönüştü.

OnePlus kısa süreliğine çalışan sayısını azaltacak

Küresel çapta büyük bir çalışan sayısına sahip olan bu şirket, rekor kırıyordu. Çin dışında yaklaşık olarak 2000 civarında çalışanı olan bu kuruluş bugüne kadar sayısını hiç azaltmadı. Ancak ilk defa Avrupa’daki çalışan sayısını %80 oranında azaltmayı düşünüyor.

Öncelikli olarak Almanya, İtalya ve Hollanda gibi ülkelerde bulunan çalışan sayısı bir miktar azaltılacak. Hemen ardından kademe kademe işten çıkarılan kişi sayısı artırılacak. Henüz zaman ve hangi ülkeler olduğu ile ilgili kesinlik bulunmasa bile, yine de yakında herşeyin netleşeceğini söyleyebiliriz.

Şirketin yaptığı eğer küresel çapta yaygınlaşır ve diğer firmalar da bu tür işten çıkarmalara giderse, bu büyük bir kriz yaratır. Şu anda ABD gibi ülkelerde bile 15 milyon kişi işsiz kaldı. Sizce salgın nedeniyle teknoloji şirketleri bu tür işlemler yapar mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here