Ana sayfa Haber OnePlus 8 serisi 2022’de ColorOS güncellemesini alacak

OnePlus 8 serisi 2022’de ColorOS güncellemesini alacak

0

OnePlus, OnePlus 9 serisinin lansmanı ile Çin’deki akıllı telefonlarında ColorOS işletim sistemine geçti. Şirket, bazı eski amiral gemilerini ColorOS’a güncellemeyi bile planlıyor. Marka, Mayıs ayı ortasında OnePlus 8 serisi ve OnePlus 8T için ColorOS 11 Erken Erişim programını başlattı. Neredeyse iki ay sonra, bu cihazların ne zaman kararlı yapılar alacağı ortaya çıkıyor.

OnePlus Topluluk Yöneticisi Jia Lan Shuai, resmi bir duyuru gönderisinde açıklama yaptı. Shuai, OnePlus 8, OnePlus 8 Pro ve OnePlus 8T’nin 2022 yılından itibaren işletim sistemini kararlı olarak güncelleneceğini söylüyor.


İlginizi Çekebilir: OnePlus Türkiye Pazarında! Resmi Sitede Fiyatlar Belli Oldu


ONEPLUS 8 SERİSİ İÇİN ANDROID 12 TABANLI COLOROS 12 GELECEK

İlginç bir şekilde, kararlı kanal üzerinden çıkacak ColorOS sürümünden bahsetmiyor. OPPO’nun yakın gelecekte Android 12 tabanlı ColorOS 12’yi duyurması beklendiğinden; son nesil amiral gemisi akıllı telefonlarının eski ColorOS 11 yerine bu sürümü almasını bekliyoruz.

Bu, ColorOS 12’nin duyurulmasıyla birlikte, OnePlus 8 serisi ve OnePlus 8T için ColorOS beta programının, yazılımın daha yeni sürümüne değişebileceği anlamına geliyor. Bu sadece bizim tarafımızdan bir tahmin… o yüzden bu bilgiği bir tutam tuzla alın.

COLOROS İLE OXYGENOS BİRLEŞTİ

Geçen hafta OnePlus, OxygenOS’un kod tabanını OPPO’nun ColorOS’u ile birleştirdiğini doğruladı. Esasen, dünya çapında satılan akıllı telefonlar da gelecekte ColorOS çalıştıracak. Ancak marka, kendi görünümü ve özelliklerine sahip olacağı için OxygenOS olarak adlandırmaya devam edecek.

OnePlus’ın yeni yazılım programına inanılırsa; sonuçlar, üç yıllık işletim sistemi güncellemeleri ve dört yıllık güvenlik yamaları içeriyor. Bu nedenle OnePlus 9 Pro gibi amiral gemileri umut veriyor.

Tamamlandığında, OxygenOS’un bir sonraki sürümünde ColorOS etkisinin ne kadar olacağı konusunda çeşitli şeyler duyuyoruz. Ayrıca bunun yerine, bu son hamle, yazılım desteğini genişletmeye ve yazılımın başlatıldığında kararlı olduğundan emin olmaya odaklanıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here