Ana sayfa Makale Ödüllü Şaheser: Ferrari Monza SP2

Ödüllü Şaheser: Ferrari Monza SP2

2018 yılının ‘en güzel süperspor otomobili’ ödüllü Ferrari Monza SP2’yi ifade edebilecek tek bir kelime var: Şaheser.

0

Ferrari, belki de tüm galaksinin en prestijli spor otomobil markası. İtalya’nın gururu olan bu ikonik markanın çarpıcı modellerinden Monza SP2, herkesin hemfikir olduğu olağanüstü seviyedeki güzelliğini, 34.’sü düzenlenen Paris Festival Automobile International’da (34. Paris Uluslararası Otomobil Festivali) ‘2018 Yılının En Güzel Süperspor Otomobili’ ödülüyle taçlandırdı.

Daha Güzeli Yok: Ferrari Monza SP2

Olağanüstü güzellikteki süper spor otomobil, 30 Ocak 2019 tarihinde Hotel National des Invalides’te, otomotiv ve medya dünyasının önde gelen 600 isminin katıldığı özel bir davetle prestijli ödülüne kavuştu.

1950’lerin çekici Ferrari yarış otomobillerinden ilham alınarak geliştirilen Ferrari Monza SP2, yeni Icona konseptinin öncüsü. Teknolojik açıdan gelişmiş bileşenlerle eşleştirilmiş, inovasyon ve kapsamlı Ar-Ge çalışmaları ile şekillendirilmiş bir model.

Zamansız stildeki modern tasarım yorumu ile birlikte mümkün olabilecek en yüksek performans argümanlarına sahip olan Monza SP2, hıza dair görsel ve ‘işitsel’ bir füzyon adeta (Ferrari’nin resmi sitesinde Monza SP2’nin motor seslerini son derece yüksek kalitede dinleyebilmek mümkün).

Ferrari Style Centre tasarımcıları tarafından geliştirilen model; saf, zarif ve minimalist bir görünüme sahip. İtalyan otomobil üreticisi Monza SP2’nin tasarımını ‘tek bir kalem darbesi’ şeklinde tanımlıyor. Fazlalıklardan arındırılmış, ilginç derecede sade ama bir o kadar da gösterişli. Bu sadeliğiyle akılları fazlasıyla karıştıran, sizi bunun nasıl olduğuna dair sorular sormaya iten, eşsiz bir tarz vaat ediyor.

Ferrari marka spor otomobillerinin olağanüstü tasarımından izler taşısa da Monza SP2’de çok sayıda detayın sadelik uğruna (lehte bir sonuç için) atlandığı görülüyor.

İnsan-otomobil arasında ortak bağlar kurmak için tasarlanan eşsiz bir otomobil.

Daha önce hiçbir süperspor otomobil, bu kadar net bir anlatı gücüne sahip olmamıştı.

Monza SP2, direksyon başındaki saf sürüş keyfi ve eğlence için yaratılmış bir model.

Süperspor otomobil nedir?

Süperspor otomobil, yüksek performans sunan ultra-pahalı spor otomobiller için kullanılan bir terim. Bu çarpıcı otomobillerde genellikle üretici tarafından çok ileri teknolojiler kullanılmaktadır.

‘Icona’

Ferrari Monza SP2, Monza SP1 ile birlikte ‘Icona’ (İkon) olarak bilinen yeni bir konsepte öncülük ediyor. Bu konseptin özü müşteriler ve ağırlıklı şekilde de koleksiyonerlere sıra dışı modeller sunulmasını kapsıyor. Amaç ise modern bir estetik anlayış eşliğinde gelişmiş teknolojik bileşenler ve sürekli inovasyonla meydana getirilen zamansız araçlar geliştirmek olarak ifade ediliyor.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here