Ana sayfa Haber Nokia Katlanabilir Akıllı Telefon Üretimine Başlayacak!

Nokia Katlanabilir Akıllı Telefon Üretimine Başlayacak!

0

Akıllı telefon şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan Nokia katlanabilir cihazlar üretmeye hazırlanıyor. Firmanın uzun bir süredir bu konu üzerinde çalışmalar yürüttüğü biliniyordu.

Katlanabilir akıllı telefonlar günümüzün en popüler cihazları arasında yer alıyor. Özellikle de Samsung ve Huawei gibi şirketler bu sektöre giriş yapınca, katlanabilir modellerin değeri büyük oranda arttı. Şimdilik Apple ve Nokia katlanabilir akıllı telefon üretmese bile, yine de çok ciddi çalışmalar yapıldığı biliniyor.

Nokia katlanabilir akıllı telefon yakında kullanıcılarla buluşacak

Akıllı telefon bekleyenlerin merakla görmek istediği Nokia, kendi stilini yaratacak gibi görünüyor. Bunu anlamak için yeni kamera teknolojilerine bakmak yeterli. Huawei ve Xiaomi gibi şirketler kamera teknolojisinin çok ileri bir noktaya götürünce, Nokia çoklu kamera sistemini başlattı.

Yapılan tahminler firmanın kısa bir süre içerisinde kendi akıllı telefon stilini yaratacağı yönünde. Şimdilik araştırma ve geliştirme çalışmaları olarak devam eden bu proje, kısa bir süre içerisinde ileri boyutlara taşınacak ve muhtemelen bu yılın sonunda ürün olarak karşımıza çıkacak.

Akıllı telefon teknolojisi, katlanabilir ekranlar için biraz çaresiz diyebiliriz. Katlanabilir modellerin ekranları çok fazla hassas olduğu için hızlı bir şekilde kırılıp bükülebiliyor. Bu nedenle Nokia için zor bir süreç olacağını söyleyebiliriz. Sizce Nokia bu işin üstesinden gelebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here