Ana sayfa Donanım Güncel Nokia CTO’su Güvenlik Raporunu Yayınladıktan Sonra Huawei’yi Eleştirdi

Nokia CTO’su Güvenlik Raporunu Yayınladıktan Sonra Huawei’yi Eleştirdi

0

Nokia, Çin’deki cihazları satma arzusunu göz önünde bulundurarak mevcut siyasi sahnenin ışığında Huawei hakkında nispeten sessiz kaldı. Ancak şirketin CTO’su, Huawei cihazlarıyla ilgili sıkıntılı bir güvenlik raporunun yayınlanmasından sonra sert bir şekilde eleştiri yaptı.

Huawei’nin cihazlarının en az %55’inde arka arkaya güvenlik açığı bulundu. Huawei cihazlarıyla ilgili güvenlik sorunlarına yanıt olarak Nokia CTO Marcus Weldon, BBC ile yaptığı röportajda durumdan rahatsız olduğunu ifade etti.

Nokia CTO’su sert çıkıştı

Huawei’nin güvenlik açıkları konusunda Weldon,“Bu raporları okuduk ve önemli olduğunu düşünüyoruz, onlardan çok daha iyi bir iş yapıyoruz. Bazıları dürüst olmak gerekirse, yamalı değiller. bazı şeyleri iyileştirmediler. Ancak bazıları gerçek anlamda şaşkınlık yaratıyor.

Huawei’nin Çin’deki pazarın zirvesinde olmasının nedeni Çin Hükümeti ile olan bağlarından kaynaklanıyor. Nokia’dan Marcus Weldon, Huawei’nin şirket için piyasa altı kredi faiz oranlarına ve devlet fonlarına erişimini açıkça belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here