Ana sayfa Haber Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa yeni seri müjdesi verdi

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa yeni seri müjdesi verdi

Yakın tarihli bir röportajda, Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, Nintendo'nun odak noktasının "temel seriler" ve yeni oyunlar olacağını belirtti.

0

Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, geleceğin, yeni serilerin geliştirilmesinde yattığını açıkça belirtti. Şu anda, Nintendo’nun geniş bir oyun serisi kataloğu var ve en son konsollar için yeni IP’ler geliştirilmeye devam ediyor.

Nintendo’nun yeni IP’lerinden biri olan Splatoon, Nintendo’nun en başarılı konsollarından biri olmayan Wii U’da yayınlandı. Bu cihazın popüler olmamasına rağmen, oyun, daha popüler konsol olan Nintendo’nun en çok satan oyunlarından biriydi ve bir devam oyununu garanti edecek kadar popülerdi. Serinin başarısı devam ediyor, çünkü 2022 Splatoon 3’ün piyasaya sürülmesini görecek. Tersine, Nintendo Switch’teki bir lansman oyunu olan Arms, Splatoon kadar büyük popüler değildi. Splatoon’un sahip olduğu uzun ömürlülüğün hiçbirini görmedi. Super Smash Bros. Ultimate kadrosuna Min-Min şeklinde bir karakter ekledi.

Twitch sitede taciz olayını yasaklayacak

NİNTENTO BAŞKANI YENİ SERİLERDE ÜZERİNDE ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ

Nikkei.com ile yapılan bir röportajda Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa, Nintendo’nun geleceği hakkında konuştu. Nintendo Everything üzerinden yapılan çeviri, Nintendo’nun Mario ve Zelda gibi “temel serilere” odaklanmaya devam etmesine rağmen, şirketin gelecek için yeni seriler üzerinde çalışmaya devam edeceğini gösteriyor. Alıntıda Nintendo’nun daha az bilinen bazı IP’lerini yeniden canlandırdığından söz edilmedi. Bunun yerine Furukawa şunları söyledi:

“Sürekli olarak yeni fikirler arıyoruz ve bundan sonra ne kullanabileceğimizi araştırıyoruz. Gelecekte, sadece Mario ve Zelda gibi temel serilerimiz üzerinde çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda yeni oyunlar ve yeni seriler üzerinde de çalışmak istiyoruz.”

Nintendo, sanal konsol kitaplığını kullanma şekli için çok fazla eleştiri gördü. Wii ve Wii U gibi eski konsollarda Nintendo, NES, Nintendo 64 ve hatta Wii gibi konsollardan çok sayıda eski oyunların kataloglarını sunacaktı. Öte yandan Switch, Nintendo Switch Online aracılığıyla sunulan sanal oyunların bir damla beslemesine sahipti ve bu nedenle, giriş yaptıkları eski sistemlerde sıkışıp kalan belirsiz IP’lerden birçok Nintendo oyunu var. Ayrıca, Wario Land başlıkları, F-Zero ve Kid Icarus Uprising gibi Wii veya 3DS’den beri kabul edilmeyen birkaç dizi de var.

Yeni seriler her zaman yaratıcılığı ve hayatı Nintendo’ya soluyor. Arms, Splatoon ile aynı başarı seviyesine ulaşmasa da, deneyler yaratıcılığı besler ve yeni bir IP’nin Splatoon’daki gibi bir başarı hikayesine sahip olma şansı her zaman vardır. Aynı zamanda, bir port, remaster veya devam filmi aracılığıyla, spot ışığında başka bir şansı hak eden birçok eski dizi de var. Hem yeni hem de eskide değer var. Nintendo’nun temel serileri de, serinin yıllardır yapılanma şeklini değiştiren The Legend of Zelda: Breath of the Wild’da görüldüğü gibi yaratıcılıkta yeni ilerlemelere ulaşmaya devam ediyor. Nintendo’nun IP’lerini ele almasındaki eleştirilere rağmen, Nintendo hangi yoldan giderse gitsin, yaratıcılığı izleyeceği kesindir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here