Ana sayfa Ürün İnceleme Nikon Z6

Nikon Z6

Purified Terephthalic Acid (PTA) Production and Manufacturing

0

Z7’nin küçük kardeşi olan Z6, 17,350 TL (gövde) fiyatıyla daha yüksek hızı ve daha yüksek ISO aralığı birleştiriyor. Mükemmel gövde içi görüntü sabitlemesi, bir Nikon DSLR’de hiç görülmemiş bir şey gibi ve saniyede 12 kare hızlı çekim hızı onu güçlü (ve çok daha pahalı) D5 bölgesine çekiyor ve Z7’nin 9 fps’inin önüne geçiriyor. Tüm bunları hafif, hava şartlarına dayanıklı bir gövdede yapıyor.

Otofokus sistemi beklenenden daha iyi olsa da, en zorlu düşük ışık koşullarında güvenilir DSLR’mize tam olarak uyamadı. Pil ömrü o kadar iyi değil ve tek XQD bellek kartı yuvası bazı fotoğrafçılar için acı verici bir nokta olacaktır. Yine de Z6, daha küçük bir pakette daha fazla özellik sunuyor ve birçok farklı kullanım için mükemmel bir kamera. Nikon’un tam kare DSLR’leri ve üst seviye APS-C seçenekleri gibi, Z6’nın üstünde de hayati çekim bilgilerini gösteren ikinci bir ekran var. Bir DSLR’deki ekran kadar büyük olmasa da, poz ayarları, pil ömrü, XQD kartta kalan alan ve diğer önemli bilgiler gösteriliyor.

Tutamağın üstündeki ikincil ekranın yanında, Nikon DSLR kullanan herkese tanıdık gelen bir dizi kontrol bulunuyor – çift kontrol tekerleği ve açma / kapama düğmesiyle çevrilmiş bir deklanşör düğmesi. Deklanşörün yanında ISO düğmesinin yanı sıra video için bir özel kayıt düğmesi de var. Kameranın diğer ucunda, profesyonel seviyedeki Nikon DSLR modellerini bilen herhangi biri için uygun olmayan bir mod kadranı bulunuyor.

Kamera bir DSLR ile karşılaştırıldığında özel kontrollerde geri kalsa da, lens yuvası ile tutuş yeri arasında önde iki özelleştirilebilir düğme sunuyor. Bunları beyaz dengesi ve otomatik odak modunu ayarlamak için kullanabilirsiniz, ancak diğer seçenekler sizin için daha iyi olabilir. Düğmeler her iki kontrol tekerleği ile çalışıyor – örneğin, otofokusu kontrol etmek için ayarlandığında, ön kontrol tekerleği netleme alanı modunu ayarlarken arka kontrol tekerleği tek tek sürekli odaklama ayarını yapıyor.

Kameranın arkası büyük ölçüde eğilebilir dokunmatik ekran tarafından kaplanmış. Daha küçük boyut için yeterli miktarda fiziksel kontrol olmasına rağmen, dokunmatik ekran odak noktasını ayarlamak, görüntüler arasında gezinmek ve hızlı menüden seçenekleri seçmek için hala yararlı oluyor. Fotoğraf makinesinin menüsü tüm Nikon DSLR kullanıcılarına tanıdık gelecektir. “i” menüsü, çekim tarzınıza göre en çok kullanılan seçenekleri saklamak için özelleştirilebiliyor. Nikon DSLR’lerde olduğu gibi, mod kadranında ve özel bir menüde kullanıcı ayar yuvaları da var.

Artıları:

Hızlı 12 fps çekim

Geniş ISO yelpazesi

Mükemmel zayıf ışık fotoğrafları

Fiyat

Eksileri:

Tek kart yuvası

Otomatik odaklama


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here