Ana sayfa Haber NIKON, Z 7II VE Z 6II Tam Çerçeveli Aynasız Fotoğraf Makinelerini Duyurdu

NIKON, Z 7II VE Z 6II Tam Çerçeveli Aynasız Fotoğraf Makinelerini Duyurdu

Nikon, amiral gemisi Z 7 ve Z 6 serisi aynasız fotoğraf makinelerinin yeni nesil versiyonları olan Nikon Z 7II ve Nikon Z 6II modellerini lanse ediyor.

0

Tam çerçeveli Z 7II ve Z 6II, ultra geniş Z serisi objektif yuvası ve sürekli genişleyen NIKKOR Z serisi objektif yelpazesine göre tasarlanmıştır. Her iki modelde de çift EXPEED 6 işlemci, hızlı ve sürekli çekimi destekleyen daha hızlı ve daha derin arabellekler ile UHS-II SD ve XQD veya CFexpress kartlar için tasarlanmış çift kart yuvası bulunuyor. Ayrıca bu fotoğraf makineleri, 4K/60 p video kabiliyetleriyle donatılmıştır. Bu modeller, dikey çekimi destekleyen yeni isteğe bağlı çok yönlü pil paketi MB-N11’in yanı sıra yeni WR-R11b kablosuz uzaktan kumandayı bünyesinde barındırıyor.

Nikon Z 7II

Z 7II; üstün fotoğraf çekimi, yüksek çözünürlük ve güvenilirlik gibi özelliklerle öne çıkan ödüllü Z 7’nin daha da geliştirilmiş versiyonudur. Geniş ISO aralığında daha fazla dinamik aralık ve performans sunan işleme gücü ve arabellek kapasitesi, 10 fps’ye kadar çekim hızları sağlar. Fotoğrafçılar, artık tek seferde 200’e kadar tam çözünürlüklü JPEG veya 77 adet 12 bitlik sıkıştırılmamış RAW görüntü yakalayabilecekler.

Z 7II’nin gelişmiş AF kabiliyetleri, insan ve hayvan konular için geniş alan AF desteği, 3D izlemeye benzer şekilde çalışan konu izleme AF ve düşük ışık koşullarında gelişmiş AF sunar. Ve 3690 k noktalı elektronik vizör (EVF), kararmayı azaltan yüksek yenileme hızı ile daha doğal bir görüntü sunar.

Cilt, saç, giysi ve makyajdaki dokuları yakalamak için hızla çekim yapan bir portre fotoğrafçısı veya zorlu ortamlarda seyahat etmek ve doğa manzaralarını yakalamak için sağlam ve hafif ekipman gerektiren bir manzara fotoğrafçısı olabilirsiniz.

Z 6II, Z 6’nın başarısı üzerine inşa edilmiştir. Sağlamlık ve kullanım kolaylığı, profesyonel seviyede sinematik videolar üretme kabiliyeti ve durağan anları yakalarken güçlü performans sunar. Fotoğraf makinesinin “toza ve suya” karşı direnci zorlu koşullarda sürekli çekimi desteklerken, netleme halkasını ters döndürmeyi sağlayan yeni özellik, kullanıcıların alışkın oldukları yöne manuel olarak netleme yapmalarına olanak tanır.

Video kabiliyetleri konusunda bu fotoğraf makinesi, hem FX hem de DX tabanlı film biçimlerinde 4K UHD ve Full HD çıkışı sağlayabilir. HLG çekim biçimleri daha fazla ayrıntıyı, dinamik aralığı ve kontrastı korurken, son işleme gereksinimlerini ortadan kaldırır. İyileştirilmiş Göz Algılama ve Hayvan Algılama AF, video çekimi sırasında fotoğrafçıların konulara daha iyi netleme yapmalarını sağlar.

Bu AF kabiliyetleri, fotoğraf makinesinin artırılmış hızı ve gücüyle birlikte çalışarak mükemmel durağan görüntü fotoğrafçılığını da destekler. Z 6II, 14 fps ‘lik sürekli bir çekim hızını ve sürekli çekimde artırılmış maksimum çekim sayısını destekler (tek seferde 200 JPEG veya 124 adet 12 bitlik sıkıştırılmamış RAW görüntü).

Nikon Z 6II

Z 6II, kompakt bir sistemle durağan fotoğraflara ek olarak sinematik videolar çekmek isteyen kullanıcılar için de uygundur. Örneğin manevra kabiliyeti, esneklik ve ödünsüz çıktı kalitesinin elzem olduğu düğün fotoğrafçılığı gibi profesyonel video prodüksiyonu için bir uygun bir fotoğraf makinesidir.

Fotoğraf Makinesi Aksesuarları

Her iki fotoğraf makinesinde de köşeler dâhil ışığın sensörün tamamına ulaşmasını sağlamak için Nikon Z serisi objektif yuvası sistemi kullanılmıştır. Genişleyen NIKKOR Z serisi objektif yelpazesiyle veya FTZ Adaptörüyle 300’den fazla uyumlu F objektif yuvalı NIKKOR objektiflerle bir araya getirildiğinde Nikon’un optik mükemmellik ve yenilik geleneğini benzeri görülmemiş yeni boyutlara taşır.

MB-N11 çok yönlü pil paketi, bir deklanşöre ve dikey çekim kontrollerine sahiptir. Ayrıca fotoğraf makinesi ile çok yönlü pil paketinin bağlantısı kesildiğinde arka arkaya iki pilin şarj edilmesine olanak tanıyan bir USB-C bağlantı noktası bulunur.

WR-R11b kablosuz uzaktan kumanda, fotoğraf makinesinin deklanşörünü kablosuz olarak kontrol etmeye veya ana fotoğraf makinesine bağlı birden fazla fotoğraf makinesinin deklanşörünü senkronize etmeye olanak tanır. Ayrıca, belirli Nikon fotoğraf makineleriyle uyumlu olan WR-R11b uzaktan alıcı/verici, gelişmiş kablosuz aydınlatma kurulumlarında SB-5000 Speedlight Flaş Birimi gibi haricî flaşları kontrol etmek için de kullanılabilir. Ek olarak WR-R11b, uzun aralık kabiliyetlerine sahip profesyonel düzeyde bir kumanda olan WR-1 uzaktan kumandayla da uyumludur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here