Ana sayfa Haber Nikon Yeni Z 5’i ve Tam Çerçeve Zoom Objektifi Duyurdu

Nikon Yeni Z 5’i ve Tam Çerçeve Zoom Objektifi Duyurdu

0

Nikon, bugün Nikon Z ailesine yeni katılan tam çerçeve fotoğraf makinesini lanse ediyor. Sağlam, hafif ve taşıması kolay Nikon Z 5, tam çerçeve aynasız çekime geçmek isteyen herkese mükemmel bir fırsat sunuyor. Fotoğraf makinesiyle birlikte, piyasadaki en kısa ve en hafif tam çerçeve aynasız zoom özellikli objektif olan portatif NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 de tanıtılıyor.¹ Nikon Z 5 ile mükemmel uyum sağlayan bu objektif, gerçekten taşınabilir tam çerçeve zoom özellikli objektife geçmek isteyen Nikon Z serisi içerik oluşturucuları için de harika bir seçenek sunuyor.

Nikon Yeni Z 5’i ve Tam Çerçeve Zoom Objektifi

Nikon Z 7 ve Z 6’dan daha düşük bir model olan Nikon Z 5, tam çerçeve çekimin güzelliğini keşfetmek isteyenler için tasarlanmıştır. İster durağan görüntüler, isterseniz 4K film çekiyor olun, görüntülerinizin ayrıntı, derinlik ve renk açısından heyecan verici yepyeni boyutlara çıktığını göreceksiniz.

Ultra geniş Z serisi objektif yuvasının ışık toplama özelliklerinden tam olarak yararlanan tam çerçeve 24,3 MP CMOS sensör sayesinde, yüksek ISO değerlerinde bile çarpıcı dinamik aralığa sahip net görüntüler elde edebileceksiniz. Nikon’un 273 noktalı Karma AF sistemi, çerçevenin tamamında keskin netleme sağlarken, meşhur Z 6 ve Z 7 ile aynı EVF değeri de ultra keskin bir görüş sunuyor. Çift kart yuvası, esnek depolama alanı sunarken, rahat kavrama özelliği sayesinde kullanıcılar Nikon Z serisinin sevilen ergonomik taşıma olanağına da kavuşuyor. Fotoğraf makinesinin USB² üzerinden de çalıştırılabilmesi, ideal time-lapse videolar çekmenizi imkan sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here