Ana sayfa Araba New York Otomobil Fuarı Ertelendi! Sebebi Oldukça İlginç

New York Otomobil Fuarı Ertelendi! Sebebi Oldukça İlginç

0

Dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesi olarak kabul edilen New York otomobil fuarı ne yazık ki bu yıl yapılamayacak. Sebebi ise oldukça ilginç.

Koronavirüs dünya genelinde o kadar sert bir etki gösterdi ki, neredeyse bütün fuarlar kapatıldı. Fuarların kapatılması sadece standart teknoloji sektörünü etkilemedi. Aynı zamanda Otomotiv alanını adeta çim biçme makinesi gibi ezdi geçti.

New York Otomobil Fuarı hayal kırıklığı yarattı

Birçok kişi bütün engellemelere rağmen bu fuarın 2020 yılı içerisinde yapılacağını tahmin ediyordu. Firma normal şartlarda fuarı Nisan ayında yapacaktı. Ancak virüsün çok hızlı bir şekilde yayılması ile birlikte, ağustos ayına erteledi.

Şimdi ise bir türlü yoluna girmeyen salgın nedeniyle, Ağustos ayının daha ötesine alındı. Yapılan açıklamalarda 2021 yılı işaret edildi. Şirketin fuarı yapmak istediği alan hastaneye çevrildi ve böylece tamamen iptal edilmiş oldu.

Etkinlikle ilgili yapılan resmi açıklamada, “Bu büyüklükte bir etkinliğin gerçekleştirilmesi için otomobil üreticileri ve sergi ortaklarının yapması gereken büyük planlamaları da anlıyoruz. Virüsün belirsizliği nedeniyle, 2020 etkinliğini gerçekleştirmenin akıllıca olmadığını hissediyoruz ve onun yerine daha iyi bir 2021 etkinliğine hazırlanmayı düşünüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here