Ana sayfa İnternet Haberleri Netflix’te arama geçmişi nasıl silinir?

Netflix’te arama geçmişi nasıl silinir?

0
Netflix'te arama geçmişi nasıl silinir

Dünyanın en çok tercih edilen dijital dizi ve film izleme platformlarından Netflix, beraberinde getirdiği pek çok özellikle birlikte arama geçmişi takibi ve bu geçmişi silme olanağı da sunuyor. Peki, Netflix’te arama geçmişi nasıl silinir?

Hem çeşitli film, dizi, belgesel izleme olanakları sunan hem de bu içeriklerin bir kısmına yapımcılık yapan Netflix, dünyaca ünlü bir platform. Kullanıcılarına farklı ve kaliteli bir hizmet sunan site, üyelik sistemi yanı sıra belirli bir aylık ücret de talep ediyor.

NETFLIX ARAMA VE İZLEME GEÇMİŞİ

Netflix’te izlediğiniz tüm paylaşımlar, İzlenme Etkinliği ismindeki sekmede yer alıyor. Böylece listelerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.Fakat izleme geçmişi, genellikle birden fazla kişi tarafından kullanılan Netflix hesaplarında herkesçe görülebiliyor.Seyrettiğiniz içeriklerin başkaları tarafından görülmesini istemiyorsanız, Netflix arama ve izleme geçmişinizi silerek işe koyulabilirsiniz. Peki, Netflix izleme ve arama geçmişi nasıl silinir?

İlk olarak Netflix hesap bilgilerinizle birlikte profilinize giriş yapın. Hesabı birden çok kişi kullanıyorsanız Profiller menüsünden kendi profilinize tıklayın. Eğer tek siz kullanıyorsanız direkt olarak Hesap sekmesine giriş yapabilirsiniz. Açılan ekrandaki İzlenme Etkinliği seçeneğine tıkladığınızda o güne kadar izlediğiniz tüm içerikleri bir liste şeklinde karşınızda göreceksiniz. Burada görülmesini arzu etmediğiniz içerikleri yanlarında bulunan çarpı simgesine dokunarak kaldırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here