Ana sayfa Haber Netflix, Oyun Dünyasına Giriyor

Netflix, Oyun Dünyasına Giriyor

0

Netflix, bir süredir duyduğumuz söylentilere göre şimdi de oyun dünyasına atılmak istiyor. En popüler dizi ve film platformu, yeni bir oyun servisi ile gelebilir. Bunun Apple Arcade ile benzer bir servis olacağı söylentiler arasında. İşte detaylar!

The Verge adlı sitenin verdiği bilgilere göre, Netflix’in oyun dünyasına da atılmak istediğini öğrendik. Cuma günü, Netflix’in oyun için yetkili eleman ilanları verdiğini duymuştuk. Aynı zamanda raporda, şirketin Apple Arcade benzeri bir servis sunmayı planladığı yazıyordu. Ayrıca Netflix’in oyunlarda reklam göstermeyeceğini de öğrendik.


Benzer İçerik: Netflix, N-Plus İsimli Yeni Özelliğini Test Ediyor


Netflix oyun dünyasına girmeye hazırlanıyor

Raporlarda bu bilgilerin hala kesin olmadığı yazıyor. Fakat Netflix’in gerçekten de oyunlar için yeni elemanlar aradığını biliyoruz. Ayrı bir kaynak ise bu servisin Microsot’un xCloud servisinden öte Apple Arcade’e benzeyeceğini söyledi. Ek olarak bu servisteki oyunların bağımsız ve orjinal oyunlar olacakları söylentiler arasında.

Netflix, oyun dünyasına girecek
Netflix, oyun dünyasına girecek

Şirketin açıklaması ise şu şekilde. “Üyelerimiz içeriğimizin çeşitliliğine ve kalitesine değer veriyor. Dizilerden belgesellere, filme, yerel dilde orijinallere ve realite TV’ye kadar içeriklerimizi sürekli olarak genişletmemizin nedeni bu. Üyeler ayrıca Bandersnatch ve You v. Wild gibi etkileşimli şovlar veya Stranger Things, La Casa de Papel ve To All the Boys oyunlarına dayanan oyunlar aracılığıyla sevdikleri hikayelerle daha doğrudan etkileşim kurmanın keyfini çıkarıyor. Bu nedenle, etkileşimli eğlenceyle daha fazlasını yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Netflix oyunları ne zaman gelecek?

Açıklamada kesin bir onay veya reddetme yok. Fakat şirketin, oyun bazında yeni içerikler için çalışmak istediği oldukça açık. Bu sebeple, önümüzdeki zamanlarda Netflix’i de oyun dünyasında göreceğimizi düşünüyoruz. Ancak bu muhtemelen yakın bir zamanda olmayacak. Detaylar ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here