Ana sayfa Makale Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Instagram Hesapları

Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Instagram Hesapları

0

Doğa, yemek, yaşama ve daha birçok şeye dair görselliğin doruk noktası birçok sosyal medya otoritesine göre Instagram. Bu dev platformun en ilginç özelliği ise eğer yetenekliyseniz fark edilmemenizin gerçekten çok zor olması.

Lamba ya da yediği yemeklerin fotoğraflarını çekmeyi bırakıp işi yüksek prodüksiyonlu noktalara taşıyanlar da var, doğası gereği fenomen olanlar da (ünlüler). Ancak Instagram’ın hazineleri emin olun uçsuz bucaksız. İşte bu hazinelerden bazılarını sizler için bir araya getirdik. İşte en popüler Instagram hesapları…

jamieoliver

Yemek fotoğrafçısı Jamie Oliver, aynı zamanda türünün en başarılı şefleri arasında. Instagram’da yemek fotoğrafçılığı denildiğinde de birçok otoriteye göre ondan daha iyisi yok. Bu büyük aşçının ağızları sulandırmasının önüne şimdiye kadar hiç kimse geçemedi.

leesamantha

Kendisini ‘yemek sanatçısı’ olarak tanımlayan Samantha Lee, tabaklarla ve yemeklerle dans etmeye bayılıyor. Çocukların bayıldığı çizgi film karakterlerinden tutun da ünlü müzik gruplarına, şarkıcılara kadar birçok farklı isim ve konuyu yemek formunda sunan sanatçının hayal gücüne hayran kalmamak mümkün değil. Tabakların üzerinde kah kurabiyeden The Beatles üyeleri, kah çeşitli sebzelerden çocukların bayıldığı kahramanlar…

iamlilbub

Kedilerle aranız nasıl? Yanıtınız ‘çok severim’ türünde ise Instagram’da çok sayıda ünlü kedi olduğunu biliyor olmalısınız. Bu kedilere dair paylaşım yapan hesaplar arasında iamlilbub ise bir adım öne çıkıyor. Kocaman gözleri ve sürekli dışarda diliyle sevimli kedi lil bub’un birbirinden ilginç fotoğraflarının büyük ilgi gördüğünü belirtelim.

thiswildidea

Theron Humphrey, o tam anlamıyla bir doğa ve gezi insanı. Yılın her günü bir yerde ve National Geographic’e göre de resmi olarak yılın gezgini! Fotoğraflarında doğa ve hayvanları ilginç şekillerde ele alan Humphrey’in thiswildidea adını alan Instagram hesabının özelliği ise köpeklere yoğunlaşması. Hayalüstü figürlerle ele aldığı bu sevimli dostları, bazen kitap okurken bezen basketbol oynarken kadrajına yansıtması sayesinde doğa severlerin yanı sıra köpek severler için de bir idol.

sezyilmaz

Türkiye’nin en çok takip edilen isimlerinden biri de Sezgin Yılmaz(Sezyilmaz). Özünde profesyonel fotoğrafçı olmayan bu isim, çektiği ve paylaştığı fotoğraflarla insanları günün stresinden uzaklaştırıyor, onlara ilgi çekici potpuriler sunuyor. Ağırlıklı olarak doğa ve şehir fotoğrafları ile tanınan Sezgin Yılmaz’ın şu sıralar 2,5 milyonun üzerinde takipçisi bulunuyor.

taylorswift

Günümüz pop kraliçeleri arasında yer alan Taylor Swift, Instagram’ın akıl sır erdirilemeyen kullanıcı sayısı ile -fenomen üstü kadını- Eşsiz bir örnek. 100 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile ne denli popüler olduğunu ortaya koyuyor adeta. Paylaşımları ise ağırlıklı olarak günlük yaşantısından enstantaneler şeklinde. Elbette bazı özel anlar, konser ve ödül töreni fotoğrafları da paylaşıyor.

nasa

Uzay fotoğrafları denildiği zaman Instagram’ın yıldızı NASA. Gezegenlerin benzersiz fotoğrafları, yıldızlar, dünya, uzaydaki keşif araçlarından kareler, enfes dünya görselleri ile takipçilerini peşinden sürükleyen NASA’nın paylaştığı videolar da bir hayli ilginç.

voguemagazine

Maskulen ya da kadınsı, yaşama dair A’dan Z’ye her şey bir kült halini alan Vogue Magazine’e uzun yıllardır konu ediliyor. Bu devasa yaşam, moda ve kadın dergisinin Instagram hesabı da bir tür ikon halini almış durumda. Sadece derginin yeni sayısı çıktığında kapak görselini paylaşan kurumsal yapı zayıflığından en başından beri sıyrılan Vogue Magazine Instagram hesabında çok konuşulan fotoğrafların paylaşıldığı görülüyor.

marcjacobsintl

Ünlü moda markası Marc Jacobs’un resmi Instagram hesabını ayrı bir yerde tutmak gerekiyor. Ayrıntılara verilen önem, buradaki karelerin öne çıkan özelliği ve hem moda hem de fotoğraf gurularının sıkı takibi altında olmasının nedenlerinin başında da bu geliyor. Büyük bir fenomen olan hesabın paylaşımlarında erkek ve kadın modasına dair konular ağırlıkta, bunun yanı sıra kozmetik, yaşam ve çocuklara dair fotoğraflar da harikulade. Küresel düzeyde popüler instagram hesapları arasında yer alıyor.

tarkan

Türk pop müziğinin önde gelen ismi Tarkan’ın fanlarıyla etkileşimi de muazzam. Sosyal medya hesaplarını aktif şekilde kullanan sanatçının Instagram hesabı ise kendi paylaşımlarını içeriyor. En popüler instagram hesapları arasında.

Cristiano Ronaldo

Futbolda devamlılık, sportmenlik, enfes bir performans abidesi. C. Ronado, Juventus’un mega starı aynı zamanda sosyal medyada en fazla takipçiye sahip sporcu. Yıldız ismin sosyal medyası oldukça hareketli, beraberinde fantastik bir influencer olan Ronaldo, çeşitli aile fotoğrafları, sponsor çalışmaları ve kariyerinden notlar paylaşmaya bayılıyor. 30 Ağustos 2019 itibarıyla tam 181 milyon takipçiye sahip olduğunu da belirtsek mi? Tamam kıskanmadık.

mertalas

Gelmiş geçmiş en ünlü ve en ‘uluslararası’ Türk fotoğrafçılardan biriyle tanışmaya hazır mısınız? Mert Alaş, aralarında Madonna, Kate Moss, Taylor Swift, Naomi Campell, Fergie, Rihanna’nın da bulunduğu tüm mega starların fotoğraflarını çeken, bunları Instagram hesabından da bol bol paylaşan bir isim. Vogue dergisinin kapaklarının mucidi, yaşantısıyla da milyonların kıskançlık kaynağı.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here