Ana sayfa Haber Moderna Koronavirüs Aşı Açıklaması Yaptı: İşte Detaylar

Moderna Koronavirüs Aşı Açıklaması Yaptı: İşte Detaylar

0
moderna koronavirüs aşı açıklaması
Closeup on medical mask and hand disinfectant and woman with parcel in background in temporary home office during the coronavirus epidemic at home in sunny day.

Herkesin Büyük bir merakla beklediği moderna koronavirüs aşı açıklaması sonunda yapıldı. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Salgın giderek çok daha ileri noktalara gelirken, herkes büyük aşı firmaları tarafından yapılacak açıklamalara odaklandı. Durumun ciddiyetinin farkında olan Moderna, salgını yok etmek için uzun süreden beri sürekli takip ediliyor.

Yapılan açıklamalarda özellikle hangi testlerin uygulandığı ve bu aşının nasıl geliştirildiği ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Böylece daha şeffaf olmak istediklerini göstermiş oldular. Onların yaptığı açıklamalara bakılırsa gerçekten de aşı ile ilgili son derece önemli gelişmeler yaşanıyor.

Moderna koronavirüs aşı açıklaması heyecanlandırdı

ABD Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, bu aşının gerçekten de etkili olduğunu koşullu olarak onaylayacağını söyledi. Bu aşı çalışmaları sonunda, tüm dünya en azından biraz bile olsa sağlığa kavuşmuş olacak.

moderna koronavirüs aşı açıklaması

Yapılan çalışmalar sonucunda 196 koronavirüs hastasından 185 tanesini aşı yapıldığı ve olumlu sonuçlar alındığı ortaya koyuldu. Özellikle de ağır hastalığı olan kişiler, bu çalışmalardan olumlu yönde etkilendi. Aşı ile alakalı çalışmalar şimdilik koşullu onay almak için devam ediyor.

Küresel olarak herkes yeni bir aşı bulmanın peşinde. Özellikle ABD ve Avrupa gibi ülkelerde aşıya çok ciddi bir yatırım yapılıyor. Hatta bu konuda ciddi bir yarış olduğunu söyleyebiliriz. Almanya ve ABD bu alanda öncü olsalar bile yine de Çin ve Rusya’da aşı konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here