Ana sayfa Haber Microsoft Visual Studio 2022, 64-bit’e taşınıyor

Microsoft Visual Studio 2022, 64-bit’e taşınıyor

Microsoft, bu yaz için Visual Studio 2022'nin ilk genel önizlemesini hazırlıyor.

0

Microsoft, “bu yaz” için Visual Studio 2022 adlı bir sonraki Visual Studio sürümünün ilk genel önizlemesini hazırlıyor. Ve söylendiği gibi gelecek sürüm 64-bit olacak.

Microsoft yetkilileri, bir blog yazısı aracılığıyla 19 Nisan’da Visual Studio 2022 için gelecek özelliklerin ve sürüm planlarının bazılarını özetledi. Bu yazın genel önizlemesinin gelecek sürümün yalnızca bazı yeteneklerine yer vereceğini, diğerlerinin ise sonraki yenilemelerde görüneceğini belirttiler. Önizleme 1, bazı kullanıcı arayüzü iyileştirmelerini ve özellikle erişilebilirlik iyileştirmelerini içerecektir.

Microsoft Edge “Performans Modu” ile güncelleniyor

İŞTE VISUAL STUDIO 2022 İLE GELECEK YENİLİKLER

Microsoft yetkililerinin, bileşen bellek kullanımını azaltacağını ve Visual Studio’nun mevcut 32 bit tasarımını optimize edeceğini söyledi. 64 bit’e geçmenin yanı sıra, Visual Studio 2022 sürümü şunları içerecektir:

– Çekirdek hata ayıklayıcıda performans iyileştirmeleri.
– Hem Windows hem de Mac geliştiricileri tarafından web, istemci ve mobil uygulamalar oluşturmak için kullanılabilen .NET 6 desteği ve Azure uygulamaları geliştirmek için destek.
– Karmaşıklığı azaltmayı amaçlayan ve “Erişilebilirlik Öngörüleri” ile entegrasyon ekleyecek bir güncelleme kullanıcı arayüzü sunacak olan Microsoft, simgeleri güncellemeyi ve daha iyi okunabilirlik için yeni bir sabit genişlikli yazı tipi olan Cascadia Code için destek eklemeyi planlıyor.
– C ++ 20 araçları için destek.
– Metin sohbetinin “Canlı Paylaşım” işbirliği özelliğine entegrasyonu.
– Git ve GitHub için ek destek.
– Geliştirilmiş kod araması.

Microsoft yetkilileri ayrıca Mac için Visual Studio’yu yerel macOS kullanıcı arayüzüne taşıyarak yenilemeyi planladıklarını da söylediler.

Microsoft yöneticileri, VS2022’nin son sürümünün ne zaman gönderileceğini beklediklerini söylemediler. 2022 tanımlamasına rağmen, Microsoft’un yazılım ve hizmetlerini nasıl adlandırdığı göz önüne alındığında, ürün bu yıl içerisinde gönderilebilir.

Microsoft, bunların “devam etmekte olan çalışmalarımızın yalnızca birkaç önemli özelliği olduğunu, ancak geliştirme kiti için izlenilen yönle ilgili ilk düşüncelerini memnuniyetle karşıladıklarını söylüyor.

Şu anda, ilk üç özellik isteği renk kodlu sekmeler, dikey sekmeler ve Linux desteğidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here