Ana sayfa Haber Microsoft Flight Simulator dosya boyutu yarıya indirildi

Microsoft Flight Simulator dosya boyutu yarıya indirildi

Microsoft Flight Simulator'ın dosya boyutu yakın zamanda yapılan bir yamada yarıya indirildi. Yama notları oyun boyutunun 170 GB'tan 83 GB'a düştüğünü belirtiyor.

0

Popüler oyun serisi Microsoft Flight Simulator hayranlarına müjdeli haber geldi. Oyunun indirme boyutunu yarıya indirmeyi başaran bir yama sayesinde oyun boyutu yarıya indi. Bu sayede Microsoft Flight Simulator hayranları oyunun en son sürümünü yüklemekte daha az sorun yaşayacak.

Microsoft Flight Simulator, resmi yama notlarını web sitesinde yayınladı.Vurgulanan indirme boyutu yarıya indi. Resmi blog gönderisinde “Başlığın ilk tam indirilmesi için bazı optimizasyonlar gerçekleştirdik. Böylece temel oyun + 170 GB yerine yalnızca 83 GB oldu” yazıyor. Boyut küçültmenin nasıl elde edildiği tam olarak açık değildir.

Orijinal + 170GB, çoğu yüksek profilli oyuna kıyasla oldukça büyük bir taahhüt. Karşılaştırma için, çoğu AAA oyunu tipik olarak ortalama oyun boyutu 25-30 GB’dir. Bu boyutun, oyunların sonraki konsol nesline geçtikçe artması bekleniyor. Birçok oyun 40 GB’ı aşıyor. 83GB’lık yeni gerekli indirme boyutuyla uçan sim, Call of Duty Black Ops: Cold War’dan hala 100GB daha az olsa bile, depolama gereksinimlerinin en üst seviyesinde.


İlginizi Çekebilir: Microsoft Flight Simulator artık sanal gerçeklikte oynanabilir


MICROSOFT FLIGHT SIMULOTAR OYUNUNUN DEPOLAMA ALANI YÜKSEK OLMALI

Oyuna aşina olan hayranlar, neden bu kadar çok depolama alanı gerektirdiğini anlayacaktır. Gerçek dünyayı yakından kopyalamayı amaçlayan bir haritayla, Microsoft Flight Simulator’ın depolama gereksinimleri anlamlıdır. Gezegendeki her havaalanını içerir. Oyuncuların dünyadaki herhangi bir uçuşu simüle etmesine izin verir. Ek olarak, oyunun grafikleri, programın dosya boyutunu daha da artıran önceki yinelemelere göre önemli ölçüde düzeltti.

Büyük dosya boyutları, çeşitli nedenlerle oyuncular için sinir bozucu oluyor. Sadece oyunu indirmek çok uzun zaman alıyor. Değişen internet hızları da sürece dahil olur. Diğer bir sorun, Microsoft Flight Simulator gibi bir oyunun diğer oyunlar ve uygulamalar için çok az ek alan bıraktığı bir depolama alanıdır. Bunun gibi nedenlerden dolayı geliştiriciler genellikle depolama gereksinimlerini azaltmaya çalışırlar. Örneğin; Fortnite’ın PC optimizasyonu bunu 60 GB’ın üzerine düşürür.

Güncelleme, depolama boyutunu küçültmenin yanı sıra oyunla ilgili diğer sorunları da ele alıyor. Yama notlarında ayrıntılı olarak açıklanan bu özellikler, oyunun performansını iyileştirmeye yardımcı olması gereken azaltılmış hava durumu veri bant genişliği gibi özellikleri içerir. Yama ayrıca çeşitli diğer hataları da düzeltti. Navigasyon, hava durumu ve oyunda bulunan birçok uçak gibi alanlarda çeşitli düzeltmeler sağladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here