Ana sayfa Haber Microsoft Bütün Mağazalarını Kapatıyor! İşte Nedeni

Microsoft Bütün Mağazalarını Kapatıyor! İşte Nedeni

0
Microsoft kendi ürünlerini

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Microsoft bütün mağazalarını kapatıyor. Peki firma neden böyle bir karar aldı? İşte merak ettiğiniz Microsoft Store detayları.

Pandemi süreci nedeniyle 9 milyon civarında insan hastalandı. Ayrıca 500 bine yakın kişinin hayatını kaybetmesi durumu çok daha vahim bir hale getirdi. Bugün firma tüm bu koşulları bir araya getirerek önemli bir karar aldı. Yetkililer tarafından alınan karara göre Microsoft, bütün mağazalarını kapatacak.

Microsoft internet üzerinden hizmet verecek

Hatırlayacağınız üzere Mart ayında Dünya Sağlık Örgütü pandemi kararı almıştı. Koronavirüs salgını nedeniyle şirketler mağazalarını kapatma açıklaması yapmıştı. Hepsi belirli tarihlerde açılacaklarını da söylemişti. Sadece Microsoft hiçbir açıklama yapmamıştı.

Microsoft fiziki mağazalar

Şirketin hiçbir açıklama yapmama kararı şimdi daha net bir şekilde anlaşılıyor. Firma tüm insanların çevrimiçi platforma kaymasını istiyor. Bu nedenle Microsoft fiziki mağazalarını kapattı. Böylece sadece online bir şekilde hizmet verecek. Halihazırda firmanın 1 milyar civarında çevrimiçi kullanıcısı bulunuyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre, mağazaların kapalı kalma süresi sınırsız olacak. Yani belirsiz bir süre ile kapatılmalarına karar verildi. Şirketin laptop satışları dahil olmak üzere bütün hizmetlerini online platformlar üzerinden yapacağı ifade ediliyor. Sizce diğer şirketler de böyle bir karar almalı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here