Ana sayfa Haber Metallica BlizzCon performansı Twitch nedeniyle kesildi

Metallica BlizzCon performansı Twitch nedeniyle kesildi

Metallica hayranları, BlizzCon 2021 açılış töreninin sonunda grup tarafından özel bir performansla karşılanırken, resmi Twitch Gaming kanalında izleyenler, DMCA'dan kaçınmak için akla gelebilecek en heavy metal müzikle konsere davet edildi.

0

Metallica BlizzCon performansı sevenlerine en kısa metal müziğini dinlemelerine neden oldu ve Twitch Gaming akışı bu güzel anı yaşattı ancak telif nedeniyle Metallica, kendi parçası tam olarak çalamadı ve gündem oldu.

Her zamankinden daha geç zamanlamasına ve ilk kez tamamen sanal hale gelmesine rağmen, dünkü BlizzCon açılış konuşması bazı büyük haberler ve heyecan verici fragmanlar getirdi. Ayrıca Metallica Twitch kanalında bir müzik performansı sergiledi ve grup, ilk kez 2014’teki konferansta ortaya çıkan BlizzCon kanalında yeni değil.

Diablo II: Resurrected konsol ve PC’ye geliyor

Pek çok platformdaki izleyiciler (Blizzard’ın kendi Twitch ve YouTube kanalları dahil), Metallica’nın 1984 melodisi “For Whom The Bell Tolls” un performansını duydu. BlizzCon yayını yapan birkaç Twitch yayıncısı, potansiyel DMCA sorunlarından kaçınmak için Metallica’nın görünümü sırasında yayını sessize aldı.

Ancak aynı zamanda akışı da taşıyan Twitch Oyun akışında işler şaşırtıcı bir şekilde değişti. Şarkının başlamasından birkaç saniye sonra, ses, AV Club’ın “hayal edilebilecek en dorki, en Zelda orman kıç müziği” olarak mükemmel bir şekilde özetlediği şeyle değiştirildi.

Geçiş gerçekten tüm hikayeyi burada yapıyor, bu yüzden lütfen izleyin:

Görünüşe göre Blizzard’ın kendi kanalları için edindiği müzik performansı hakları Twitch’in şirket içi oyun kanalını kapsamıyordu. Bu yüzden bunun yerine bu muhteşem anla ödüllendirildik. Sesi tamamen kesmiş olabilirler mi? Elbette, ama bu o kadar eğlenceli olmazdı. Açılış konuşmasının bu sürümü şu anda 1,2 milyonun üzerinde görüntülemeye sahip.

Metallica’nın gerçek performansını görmek istiyorsanız, YouTube veya Twitch’te 1:24:50 işaretindedir. Ama ben? Her zaman bunu Twitch Oyun tarzı olarak hatırlayacağım. Doğru yol.

Ve hayır, bunun bir Metallica performansına olduğu kimsenin gözünden kaçmadı. Napster ve bugün düzenli olarak ortaya çıkan çekişmeli DMCA bataklıkları ile orada çiğnenecek çok şey var. Ama bunu başka bir güne bırakalım. Şimdilik, Lars Ulrich ve ekibinin bu RPG macera müziğine gerçekten karıştığını hayal edin. Hepsi zaman zaman güzelce senkronize oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here