Ana sayfa Haber Messenger: Artık yazışmalarınızı Face ID ile kilitleyebilirsiniz

Messenger: Artık yazışmalarınızı Face ID ile kilitleyebilirsiniz

0

Facebook artık iPhone veya iPad’de Messenger’ı açarken ekstra bir güvenlik katmanı daha eklemenize izin veriyor: Face ID. 

Diyelim ki arkadaşınızla birşeyler izliyorsunuz ve o sırada telefonunuzu veriyorsunuz. Facebook Messenger uygulamanıza gelen mesajlar konusunda rahat olabilirsiniz. Çünkü artık Face ID ile korunuyor ve mesajlarınızı açmak için yüzünüzü taratmanız gerekiyor. 

Facebook’un ‘Uygulama Kilidi’ olarak adlandırdığı özellik, Messenger’da gizlilik ve güvenlik merkezli bir dizi küçük değişikliğin bir parçası. Uygulama ayrıca, uygulama ayarlarına bir Gizlilik bölümü ekleyerek kullanıcılara Uygulama Kilidi ve hangi kullanıcıları engellediklerini kontrol etmek için özel bir alan da sağlıyor. Bu güvenlik mekanizmasının Android cihazlara “önümüzdeki birkaç ay içinde” gelmesi bekleniyor.

Facebook ayrıca yakında teste başlamayı planladığı bazı ek özelliklerden de bahsetti. Kullanıcılara kimlerin mesaj gönderebileceği konusunda daha fazla kontrol sunmaya başlayacak. Facebook bunun ne zaman Messenger’a gelmeye başlayacağını henüz açıklamadı.

Face ID ile artık yüzlerce uygulamanın kilidini açabiliyor, yeri geldiğinde banka uygulamalarında dahi ödemelerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Facebook Messenger’ın bu teknolojiyi kullanmasından daha doğal ne olabilir? 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here