Ana sayfa Makale Mac ile YouTube Videosu İndirme

Mac ile YouTube Videosu İndirme

YouTube üzerinden video indirmenize yardımcı olacak 4K Video Downloader uygulamasını tanıtacağız…

0
Belgrade, Serbia - November 27, 2014: Teenage girl laying on the floor in front of laptop looking at YouTube videos searching for make up tutorials

YouTube, sosyal medyanın adeta süper-star platformlarından. Herkesin bir kanalı var. Ünlüsü, genci, yaşlısı ve daha da önemlisi ‘ne ararsanız burada bulmanız mümkün’ tarzındaki temasıyla muhteşem. Ama bir sorun var, ya bu videoları Mac’inize indirmeniz gerekirse? Neyse ki Apple kullanıcısının dostu MacLine var…

Bu yazımızda sizlere YouTube üzerinden video indirmenize yardımcı olacak 4K Video Downloader uygulamasını tanıtmaya çalışacağız. Siz de bu program ile istediğiniz herhangi bir videoyu, üstelik eğer destekliyorsa 4K çözünürlük kalitesinde Mac’inize indirebilir ve üstelik bunu Mac bilgisayarlarınızla kolaylıkla yapabilirsiniz.

4K Video Downloader ile Youtube Videosu İndirme

Pratik ve basit bir uygulama olduğunu baştan söyleyelim. Bu özellikleri harika. Uygulamayı kullanmak genel olarak oldukça basit bir şekilde karşımıza çıkıyor. Öncelikle uygulamayı indiriyorsunuz ve ardından indirmek istediğiniz Youtube videosunun bağlantısını kopyalıyor ve uygulama içerisindeki adres kısmına yapıştırıyorsunuz.

Diğer yandan uygulama ile Youtube dışında farklı sitelerden de video indirimi yapabilirsiniz. Bu siteler şu şekilde karşımıza çıkar; Facebook, Vimeo, Metacafe, Vevo, Dailymotion ve Soundcloud.

Video İndirme Seçenekleri

İndirmek istediğiniz videoyu belirli kriterlere göre indirme şansınız da bulunuyor. Örneğin videoyu hangi formatta indirmek isterseniz, uygulama kendi içerisinde bir dönüştürücü işlevi görerek size istediğiniz videoyu seçtiğiniz özelliklerde indirme imkânı tanıyor.

 • Video ya da ses
 • mp4, flv, mkv formatlarından biri
 • 4K, 2K, 1080p, 720p kalitesinde

Diğer yandan uygulama ile gelen başka bir özellik ise seçtiğiniz formatın hangi boyutlarda olduğunu görebiliyor ve buna göre indirme yapabiliyorsunuz. Uygulama hangi formatı seçerseniz seçin size o formatta indireceğiniz dosyanın kaç MB ya da GB olduğunu gösteriyor.

Tabi başka bir önemli özellik de aynı anda birden fazla video indirme işlemi yapabilmek oluyor. Burada dikkat etmeniz gereken sadece internet kotanız ve hızınız. Eğer her şey olağan ise istediğiniz kadar videoyu aynı anda indirebilirsiniz.

Akıllı Mod

Uygulamanın bir de kullanıcılarına sunduğu “Akıllı Mod” seçeneği var. Bu seçenek ile indirmek istediğiniz videolar için bir şablon hazırlayabiliyorsunuz. Bu şablon daha sonra indirmek istediğiniz videolar için tekrar ayar yapmanıza gerek bırakmıyor. Sadece indirmek istediğiniz videonun linkini adres alanına yapıştırıyorsunuz ve videonuz her zamanki şekilde iniyor.

Ek Özellikler

Profesyonel olarak uygulamayı kullanmak isteyenler olabilir. Bu kişiler için de uygulama içerisinde bazı ek özelliklerin yer aldığını söylemek mümkün. Bu ek özellikler şu şekilde;

 • Ayarlanan listeleri otomatik olacak şekil sırayla indirmek
 • Youtube kanallarında yer alan videoları düzenli bir şekilde indirmek
 • Altyazı seçimi yaparak videoları farklı dil ayarları ile indirmek

Tabii bu ek özellikleri kullanabilmek için uygulamanın ücretli sürümüne sahip olmak gerekiyor.

Ancak ücretsiz sürüm benim için yeterli derseniz, herhangi bir ücret ödemeden uygulamanın demo sürümü ile istediğiniz kadar video indirebilir ve üstelik 4K videolar indirerek Mac bilgisayarlarınıza kolayca video indirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Uygulama ile Youtube dışında farklı sitelerden de video indirimi yapabilirsiniz. Bu siteler aşağıdaki şekilde sıralanır;

 • Facebook
 • Vimeo
 • Metacafe
 • Vevo
 • Dailymotion
 • Soundcloud

Biliyor muydunuz?

Female vlogger holding sports shoes in hands happily looking in camera while recording video for blog. Focus on camera with social media influencer reviewing and marketing a sports shoe.

Bir Google platformu olan YouTube’un yıllık ‘gelirinin’ yaklaşık 18-22 milyar dolar arasında olduğunu biliyor muydunuz?

Şablon hazırlamak ister misiniz?

Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu “Akıllı Mod” seçeneği ile indirmek istediğiniz videolar için bir şablon hazırlayabiliyorsunuz. Bu şablon daha sonra indirmek istediğiniz videolar için tekrar ayar yapmanıza gerek de bırakmıyor. Acayip pratik; sadece indirmek istediğiniz videonun linkini adres alanına yapıştırıyorsunuz ve videonuz her zamanki şekilde iniyor.

İlginç bilgi:

Video görüntülemeleri nasıl sayılır?

YouTube video görüntüleme sayısı, bir videonun kaç kez izlendiğini gösterir ve videonun genel popülerlik durumunu yansıtan önemli bir ölçüm olabilir. Bir video yayınlandıktan sonraki ilk birkaç saat içinde yalnızca sistemlerin geçerli olarak değerlendirdiği izlenme sayısı gösteriliyor. Burada henüz ilgili zamandaki kurallara uygun gerçekleşmiş izlenmeler gösterilmeyebilir. Uygun nitelikli izlemeler sayıldıktan sonra izlenme sayısı daha sık güncelleniyor. Uygun nitelikli tüm izlemeleri dahil etme işlemi, bir videonun popülerlik durumuna ve izlenme oranına bağlı olarak biraz zaman alabilir. Daha sonra izlenme sayısı daha sık güncellenir. Ancak, izlemeleri sürekli olarak doğrulanıyor.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here