Ana sayfa Haber LG webOS 6.0 tanıtıldı! İşte gelen yenilikler

LG webOS 6.0 tanıtıldı! İşte gelen yenilikler

LG webOS 6.0, yeni kullanıcı arayüzüne sahip 2021 Akıllı TV serisinde tanıtıldı. Bu işletim sistemi Magic Remote NFC desteği alır. LG’nin webOS 6.0’ında, daha fazla içerik keşfetmek için izleyicinin tercihlerini analiz eden yeni bir 'Sonraki Seçimler' özelliği vardır.

0

LG webOS 6.0, 2021 OLED, QNED Mini LED, NanoCell ve UHD akıllı TV’leri için tanıtıldı. Alexa ve Google Assistant için yeni sesli komutları destekleyen ThinQ AI’sının yükseltilmiş bir sürümü ile birlikte gelir. LG webOS 6.0 ile yeni Magic Remote, Netflix, Amazon Prime Video ve Disney + için kısayol tuşlarına sahip olacak. Ayrıca, kullanıcıların NFC özellikli akıllı telefonlarından LG TV’ye veya tam tersi şekilde içerik paylaşmasına olanak tanıyan Magic Tap adlı NFC destekli bir işleve sahip olacak.

LG Home Entertainment Company başkanı Park Hyoung-sei yaptığı açıklamada, webOS 6.0’ın LG’nin 2014’te webOS’u ilk kez piyasaya sürmesinden bu yana en önemli güncelleme olduğunu söyledi.

Xbox Series X ve Series S Türkiye fiyatları düştü

İŞTE LG WEBOS 6.O GÜNCELLEMESİNDE GELECEK OLAN YENİLİKLER

LG’nin webOS 6.0’ı, şirketin en sık kullanılan uygulamalara daha hızlı erişim sağlayacağını ve kullanıcının tercihine ve görüntüleme geçmişine dayalı önerilerle içerik keşfini kolaylaştıracağını söylediği güncellenmiş bir ana ekrana sahip olacak. Ayrıca ayarlar ve webOS ekosistemi için merkezi bir merkez görevi görecek. WebOS 6.0’daki Magic Explorer, kullanıcılara görüntülenen içeriğin yanı sıra izledikleri film veya şovdaki oyuncular ve konum hakkında bilgi verir.

LG’nin webOS 6.0’ı, izleyicilerin zevklerine uygun daha fazla içerik keşfetmek için tercihlerini analiz edecek yeni bir ‘Sonraki Seçimler’ özelliğine sahiptir. Bu özellik, yayın veya set üstü kutu tekliflerinden iki canlı program ve izleyicinin beğenebileceği bir isteğe bağlı video (VOD) başlığı veya uygulaması önermek için görüntüleme geçmişi verilerini kullanır.

LG’nin webOS 6.0 içeren 2021 TV serisi, Ocak 2021’de başlayacak olan CES 2021 sırasında sergilenecek. LG, Eyesafe onaylı ilk TV ekranını sergileyecek. 65 inç OLED ekrana sahip ve gözler için güvenli olduğu için Almanya’nın TUV Rheinland sertifikasını aldı. LG ayrıca CES 2021’de sergilenecek ilk 48 inçlik bükülebilir sinematik sesli OLED (CSO) ekranını da tanıttı.

WebOS 6.0 güncellemesinin LG’nin serisindeki eski TV’lere mi sunulacağı açık değil veya yalnızca 2021 4K ve 8K TV’ler için mi tasarlandı. Gadgets 360, daha fazla netlik için şirkete ulaştı. Bu rapor, bizden haber aldığımızda güncellenecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here