Ana sayfa Haber LG Telefonlara Microsoft Office Çift Ekran Desteği Geliyor

LG Telefonlara Microsoft Office Çift Ekran Desteği Geliyor

0

Mobil cihazlarda Microsoft Office’in uzun bir geçmişi var. Office Mobile ilk olarak kullanımdan kaldırılan Windows Mobile işletim sistemi için 2000’lerin sonunda piyasaya sürüldü. Sonra Microsoft, Windows Phone’a bu uygulamayı getirdi.

Ancak diğer üretkenlik uygulamalarıyla eşit olmadığı için işlevsellik oldukça sınırlıydı. Modern Office uygulamalarının başlangıcı Windows Phone’da değil, aslında iOS’taydı. Şirket, Haziran 2015’te Android’e getirmeden önce iOS için Microsoft Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını ayrı ayrı yayınlamıştı. 

LG telefonların bir bölümü destek aldı

Uygulamalar, 2025 yılının ilerleyen zamanlarında Windows 10 ve Windows 10 Mobile için başlatıldı. Masaüstü uygulamalarının Windows ve macOS’ta sunduğu gelişmiş özelliklerden birkaçını sundukları için birçok platform bunu talep etti.

Bunlar içerisinde en fazla merak edilen ise, Android tarafına Microsoft Office uygulamalarının entegre edilip edilmeyeceğiydi. Android’deki Office uygulaması artık LG V50 ThinQ, LG G8X ThinQ ve yeni LG V60 ThinQ içeren son LG telefonlarda Çift ekran eklentisini de destekliyor.

Böylece Microsoft Office LG için adeta büyük bir destek sağlamış oldu. Sizce Microsoft tarafından sağlanan bu destek, LG kullanıcıları için olumlu olacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here