Ana sayfa Donanım LG Elektrikli Otomobil Alanında Atağa Kalkıyor

LG Elektrikli Otomobil Alanında Atağa Kalkıyor

0
LG elektrikli otomobil

LG elektrikli otomobil alanında sürekli yenilenmeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi bu defa yeni bir sürpriz ile karşımızda.

LG denilince genelde herkes akıllı telefon veya TV gibi modelleri düşünür. Şirket artık bunun çok daha ötesine geçmek istiyor. LG ile Kanadalı Magna isimli bir şirket işbirliği yapma kararı aldı. Bu işbirliği ile birlikte, elektrikli otomobil parçaları üretilecek.

Bildiğiniz üzere LG özellikle batarya konusunda son derece deneyimli. Firmanın hem akıllı telefonlar hem de diğer ürünlerde batarya deneyimi son derece yüksek. 2030 yılına kadar küresel elektrikli otomobil pazarının çok ciddi büyümesi beklenirken LG bundan pay kapmak istiyor.

LG elektrikli otomobil konusunda son derece ciddi

LG yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, genellikle çok büyük yatırımların yapılmak istendiği görülüyor. Yani firma risk iştahı bakımından iyi bir durumda. Güney Kore, Çin ve ABD gibi merkezlerde şirketin binden fazla çalışanı bulunuyor.

LG elektrikli otomobil

Bu çalışanlar ile birlikte, büyük bir iş ortaklığı yapılma isteği var. Güçlerini birleştiren şirketler bu sayede hem yatırım verimliliğini artıracak hem de pazara giriş hızını yükseltecek. Böylece çalışanlar ve ürünler arasında çok daha sıkı bir bağ kurulmuş olacak.

LG Elektronics Otomobil Malzemeleri Bölümü Başkanı tarafından yapılan açıklamada, Magna’nın deneyimi ile kendilerinin gücünün bir araya geleceği ifade edildi. Bu sayede elektrikli otomobil alanında iyi bir güç elde etmeleri mümkün olacak. Peki sizce LG şirketi elektrikli araçlarda önemli bir başarı elde edebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here